Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy


A A A

logo 450x50KPCEN w ToruniuCEN WloclawekCKU TODMiDN

Zaproszenie do udziału w Kujawsko - Pomorskim Festiwalu Gimnazjalnych Projektów Edukacyjnych

Kujawsko - Pomorski Festiwal Gimnazjalnych

Projektów Edukacyjnych - VIII edycja

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu ogłasza konkurs na gimnazjalny projekt edukacyjny nawiązujący do zagadnień dotyczących województwa kujawsko-pomorskiego (etnografii, przyrody, krajoznawstwa, historii, kultury itp.).
Współorganizatorami festiwalu są: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego - Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu.

więcej...   regulamin    instrukcja

Już po raz piąty Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy i Wyższa Szkoła Bankowa zorganizowały Kujawsko-Pomorskie Forum Edukacyjne Zespół jak orkiestra. Budowanie efektywnej współpracy w szkole. Forum odbyło się 15 marca 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy.

więcej...

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bydgoszczy 10 marca 2018 roku zorganizowało  wernisaż wystawy Małgorzaty Techner.
8 marca 2018 roku w bydgoskiej Galerii Miejskiej miał miejsce finał XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Regionalnej. Konkurs zorganizowany przez V Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy skierowany był do uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Młodych recytatorów oceniała komisja w składzie: Jolanta Baziak-Jankowska (poetka, przewodnicząca jury), Helena Pacewicz (nauczyciel j. polskiego), Krystyna Wulert (kierownik pracowni literatury Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury) oraz Mieczysław Franaszek (aktor).

Od kilku lat  w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy prowadzone są warsztaty dla nauczycieli pod nazwą Akademia Dobrych Manier. Ich uczestnicy pogłębiają posiadane i pozyskują nowe wiadomości  na temat obowiązujący reguł dobrego wychowania, etykiety. Pozyskaną na zajęciach  wiedzę teoretyczną, uczestnicy wykorzystują podczas ćwiczeń praktycznych, które obejmują szesnastogodzinne warsztaty. Nauczyciele uczą się poprawnego i estetycznego nakrywania stołu do kawy, kolacji i bufetu. Spożywania potraw, owoców i trudnych dań. Uczą się języka kurtuazji, właściwego zachowania w miejscu pracy, środkach lokomocji oraz miejscach kultury.

10 marca 2018 roku w siedzibie Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii UTP w Bydgoszczy, odbył się regionalny etap konkursu krasomówczego w języku angielskim pod hasłem The best way to predict the future is to invent it. Organizatorami konkursu są: stowarzyszenie anglojęzyczne The English Speaking Union, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się 17 marca o godz. 11.00 w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej 9. Zwycięzca tej części bierze udział w międzynarodowym konkursie krasomówczym w Londynie dla uczestników z ponad 50 krajów.

6 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Bydgoszczy odbył się finał konkursu z języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Ich bin trendy. Ich kann Deutsch będący wspólnym przedsięwzięciem VII LO w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

więcej...

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza 15 marca 2018 r. do Wyższej Szkoły Bankowej  w Bydgoszczy na V Kujawsko-Pomorskie Forum Edukacyjne  Zespół jak orkiestra. Budowanie efektywnej współpracy w szkole. Forum będzie okazją do rozmowy o zasadach współpracy zespołowej i jej wartości w edukacji. Tegoroczny program  proponuje wyjątkowe warsztaty prowadzone przez wybitnych specjalistów.

więcej...  zaproszenie...

28 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. W roku szkolnym 2017/2018 druga edycja Olimpiady przebiegała pod hasłem JAKA RODZINA, TAKA PRZYSZŁOŚĆ  Nie można zmienić przeszłości, ale można kreować przyszłość… Przewodniczącą Komitetu Okręgowego w województwie kujawsko-pomorskim jest Ilona Zduńczuk, nauczyciel konsultant Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
Do drugiej edycji Olimpiady Wiedzy o Rodzinie zgłosiło się 212 uczniów (106 zespołów) z 13 szkół ponadgimnazjalnych  Do II etapu zakwalifikowało się 7 zespołów z 7 szkół. Zespół rekomendowany do finału Olimpiady, który otrzymał najwyższą liczbę punktów, to uczennice III LO im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy: Hanna Szawluk i Julia Krych. Przygotowały one film Moje spojrzenie na starość człowieka.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu Zaprasza nauczycieli przedszkola, dyrektorów przedszkoli i szkół z oddziałami przedszkolnymi oraz osoby zainteresowane problematyką przedszkola promującego zdrowie na konferencję PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE POTRZEBĄ NASZYCH CZASÓW.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd