Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy


A A A

Program edukacyjny Wspomaganie rozwoju zawodowego nauczyciela
Wizyta studyjna w Hiszpanii

W dniach od 29 września do 8 października 2017 roku, dwudziestośmioosobowa grupa nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli, pracowników naukowych oraz samorządowców z województwa kujawsko-pomorskiego gościła z wizytą studyjną w Hiszpanii. Zgodnie z opracowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy programem uczestnicy szkolenia odwiedzili hiszpańskie placówki edukacyjne, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, prowadzili długie, konstruktywne rozmowy z dyrektorami, nauczycielami, pracownikami uczelni oraz władzami miasta.

czytaj więcej...

 

ERASMUS+ PROJECT Scientific literacy at the school:
improving strategies and building new practices of science teaching in early years education (SciLit)

Dyrektor M. Cyganek i nauczyciele konsultanci K. Karpińska i J. Adamska 6 listopada 2017 roku  uczestniczyli w Palermo w drugim, międzynarodowym  spotkaniu   związanym  z realizacją projektu  Scientific literacy at the school: improving strategies and building new practices of science teaching in early years education – Wiedza naukowa w szkole: doskonalenie strategii i tworzenie nowych praktyk nauczania przedmiotów ścisłych i przyrodniczych na wczesnych etapach edukacji” w ramach programu ERASMUS + (Akcja 2 – Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. Partnerstwa strategiczne – współpraca szkół).

czytaj więcej...

Z przyjemnością informuję , iż 27 listopada 2017 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbędzie się uroczyste podsumowanie  XXV  Regionalnego  Konkursu Gazetek Szkolnych. Serdecznie zapraszamy  nagrodzone i wyróżnione zespoły redakcyjne.

Anna Rupińska
organizator

Serdecznie zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego oraz nauczycieli przedszkoli i klas I – III szkół podstawowych na konferencję

 Rola zajęć specjalistycznych na różnych poziomach edukacyjnych,

 która odbędzie się 22 listopada 2017 roku o godz. 13.30 w  Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim przy ul. Chojnicka 19.

czytaj więcej...

Program edukacyjny Wspomaganie rozwoju zawodowego nauczyciela.
Wizyta studyjna w Hiszpanii

W dniach od 29 września do 8 października 2017 roku, dwudziestośmioosobowa grupa nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli,  pracowników naukowych  oraz samorządowców z województwa kujawsko-pomorskiego gościła z wizytą studyjną w Hiszpanii.  Zgodnie  z opracowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy programem uczestnicy szkolenia odwiedzili hiszpańskie placówki edukacyjne prowadzili długie, konstruktywne rozmowy z dyrektorami, nauczycielami, pracownikami uczelni oraz  władzami miasta.
Uczestnicy promowali Bydgoszcz i województwo kujawsko-pomorskie.

czytaj więcej...

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Polskim Towarzystwem Statystycznym serdecznie zapraszają do udziału w drugiej edycji Olimpiady Statystycznej 2017/2018. W zmaganiach mogą brać udział uczniowie wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych, które mają swą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy serdecznie zaprasza nauczycieli języków obcych wszystkich typów szkół i uczelni wyższych na Forum Praktyków na temat:

Motywowanie uczniów do rozwijania kompetencji językowych

Konferencja odbędzie się w sobotę, 18 listopada 2017, w godz. 9:30 – 15:30 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9, sala nr 20. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa do 15 listopada 2017, poprzez wypełnienie formularza elektronicznego: https://goo.gl/forms/PI0f0j1bNwnq5wV13

Czytaj więcej…

Serdecznie zapraszamy na warsztaty "NAUKA PROGRAMOWANIA WIZUALNEGO". Wykorzystane zostaną narzędzia: Baltie, Scratch, aplikacje on-line.
Termin pierwszego spotkania: 18.11.2017, godz. 9.00, KPCEN Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 9, sala nr 2 (parter).
Koszt: 128 zł / osobę.
Informacja: Marcin Kowalewski, tel. 506 088 922, email: marcin.kowalewski@cen.bydgoszcz.pl

zapisz się...

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy we współpracy z wydawnictwem MOJE BAMBINO, zaprasza 15 listopada 2017 roku na godzinę 16.00 do KPCEN przy ul. Jagiellońskiej 9 w Bydgoszczy, na bezpłatne warsztaty.

czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy na warsztaty „Nauczyciel jako mediator w rozwiązywaniu sytuacji trudnych i konfliktowych”, które odbędą się w Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy  ul. Jagiellońska 9, sala 11, godz.16.00 – 19.00, w terminie: 15.11.2017 r. (część 1) i 17.11.2017 r. (część 2) Koszt warsztatów to kwota 64 zł, którą należy wpłacić na konto PKO BP SA O/ Bydgoszcz  21 1020 1462 0000 7202 0220 0319.
Prosimy o zgłoszenia na adres: magdalena.chylebrant-karolak@cen.bydgoszcz.pl lub katarzyna.karska-rasmus@cen.bydgoszcz.pl do 14.11. 2017 r.

 

Our website is protected by DMC Firewall!