CEN Bydgoszcz 6        


A A A

7 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy odbyła się konferencja zatytułowana Nauczać cyfrowo, czyli jak?  Organizatorem przedsięwzięcia, w którym wzięło udział około 250 dyrektorów i nauczycieli szkół oraz placówek naszego województwa, było Kuratorium Oświaty oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Temat konferencji wpisał się w jeden z głównych kierunków polityki oświatowej państwa Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.  

więcej...

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Oświatą w Koronowie było organizatorem szkolenia pt. “Piłka siatkowo dla małych i dużych”. Spotkanie odbyło się 25 października w Zespole Szkół Zawodowych w Koronowie.  W wydarzeniu uczestniczyło 10 nauczycieli  wychowania fizycznego. Tematem przewodnim konferencji była aktywizacja dzieci i młodzieży poprzez urozmaicenie zajęć wychowania fizycznego z piłka siatkową. Uczestnicy mogli poznać  nowatorskie metody proponowane przez: Agnieszkę Malinowską, nauczycielkę Szkoły Podstawowej nr 31 z oddziałami sportowymi i Mistrzostwa sportowego oraz trenera siatkówki KS Pałac Bydgoszcz. Program szkolenia składał się z części teoretycznej i   praktycznej. W części praktycznej zaprezentowano stabilizacją i prewencją w rozgrzewce.  Interesujący był też pokaz koordynacji pracy nóg i rąk przy odbiciu piłki sposobem górnym i dolnym z zastosowaniem trenażerów. Zajęcia praktyczne zakończyły się pokazem prowadzeniem ręki do zagrywki i uderzenia dynamicznego. Szkolenie można uznać za bardzo udane wydarzenie, wzbogacające przybyłych nauczycieli o nowe i ciekawe rozwiązania metodyczne.

22 października w KPCEN w Bydgoszczy odbyło się spotkanie przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy z nauczycielami konsultantami Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W spotkaniu uczestniczyli: Marek Gralik Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Małgorzata Oborska Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, Daniela Krzyżelewska starszy wizytator Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej, Specjalnej i Placówek, Kazimierz Mikulski starszy wizytator Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej, Specjalnej i Placówek. KPCEN w Bydgoszczy reprezentowali: Robert Preus dyrektor KPCEN, Violletta Panfil-Smolińska wicedyrektor KPCEN, Wiesława Kitajgrodzka kierownik Pracowni Dydaktyki, Doradztwa i Innowacyjnej Edukacji, Krystyna Karpińska kierownik Pracowni Informacji i Promocji, Izabela Nowakowska kierownik Pracowni Zarządzania, Diagnozy i Wychowania, Grażyna Szczepańczyk nauczyciel konsultant  edukacji wczesnoszkolnej, Iwona Rostankowska nauczyciel konsultant edukacji humanistycznej, Justyna Adamska nauczyciel konsultant języka angielskiego.

Podczas spotkania przedstawiciele KPCEN w Bydgoszczy prezentowali działania placówki wpisujące się w podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa  i priorytety Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Wspólnie dyskutowano nad planowanym doradztwem metodycznym w województwie kujawsko-pomorskim oraz współpracą między Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji nauczycieli w Bydgoszczy.

6 września2018 roku w Bydgoszczy odbył się kolejny rodzinny rajd rowerowy „Kujawsko-Pomorskie – Ku Niepodległej”. To jeden z kilku organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy koordynowało przejazd blisko 500 uczestników w bydgoskim Fordonie. Uczestnicy pokonali 16-kilometrową trasę na rowerach ku miejscom walki i męczeństwa. Słoneczna pogoda oraz dobry humor uczestników stworzyły. wspaniałą atmosferę. Rajd zakończył się ciepłym posiłkiem dla wszystkich uczestników.

Uczestnicy rajdu rowerowego Kujawsko Pomorskie Ku Niepodległej Kujawsko Pomorskie Ku Niepodległej

Z przyjemności informujemy, iż z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele konsultanci Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odebrali dziś nagrody za wyróżniajcą pracę. Nagrodę Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzymali: Izabela Nowakowska i Robert Hejnicki, tytuł Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji uzyskała Krystyna Karpińska. Laureatom serdecznie gratulujemy.

archiwum: październik 2018 r.


Our website is protected by DMC Firewall!