CEN Bydgoszcz 6        


A A A

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Włocławku 5 i 6 marca 2020 roku po raz kolejny zaprosiło nauczycieli matematyki szkół ponadpodstawowych do udziału w próbnej maturze. Celem przedsięwzięcia było umożliwienie zweryfikowania wiedzy i umiejętności uczniów na dwa miesiące  przed obowiązkowym egzaminem. Narzędzia  diagnostyczne zostały opracowane przez nauczycieli matematyki województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Rodzinie (IV edycja), która w roku szkolnym 2019/2020  przebiegała pod hasłem W RODZINIE SIŁA. Organizatorem ogólnopolskiej  olimpiady jest Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (Kierunek kształcenia – Nauki o Rodzinie) w Olsztynie. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

9 marca 2020 roku Robert Preus dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy i  Ewa Krupa dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy podpisali porozumienie o współpracy. 

Zakłada ono:

 • wymianę doświadczeń między nauczycielami konsultantami KPCEN a pracownikami KPCK 
 • promowanie wydarzeń związanych z historią i kulturą województwa kujawsko-pomorskiego
 • wdrażanie w szkołach innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych
 • wspieranie nauczycieli szkół w zakresie przedmiotów humanistycznych.
 •  

  Obie strony zadeklarowały ścisłą współpracę przy różnych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych. Pierwszym działaniem w ramach podpisanego porozumienia jest konkurs Przeszłość zamknięta w rzeczach. Przedmioty codziennego użytku z województwa kujawsko-pomorskiego, którego organizatorem jest KPCK w Bydgoszczy, a partnerem i fundatorem nagród dla nauczycieli KPCEN w Bydgoszczy.  

   

   

  W czwartek 5 marca 2020 roku o godzinie 11.00 odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9 uroczysta gala podsumowująca etap rejonowy  VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. Temat tegorocznych zmagań to św. Jan Paweł II na tle historii Polski w XX i XXI wieku.
   
   
   

   

  0001W dniach 9-13 marca 2020 roku zapraszamy nauczycieli wszystkich specjalności do udziału w ŚWIATOWYM TYGODNIU MÓZGU. Codziennie każde szkolenie rozpocznie się wykładem, po którym proponujemy warsztaty i przejście ścieżką treningową dla mózgu. 
  Dodatkowym atutem konferencji będzie wystawa najnowszej literatury poświęconej mózgowi. Będzie można na jej temat porozmawiać z pracownikami Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy.
   

   

  szczegóły i zapisy

  DMC Firewall is a Joomla Security extension!