CEN Bydgoszcz 6        


A A A

W.W. fundacjaW ramach akcji #Misja Ferie - gotuj z Wandą! Zdrowo i na żywo. To propozycja na drugą część ferii. 

Ponadto weź udział w konkursie na najciekawsze  zdjęcie z „pandemicznych” ferii. Zachęcamy do poznania załączonej oferty Kulczyk Foundation. Propozycja ciekawa, zabawna, warta poświęcenia chwili czasu. Zresztą wszystkie akcje, projekty i materiały przesyłane nam przez fundację są wartościowe  i niezwykle interesujące. Zamierzamy w tym roku zamieszczać je systematycznie na naszej stronie. Wierzymy, że będziecie z nich korzystać. Zachęcamy. Naprawdę warto!
Nauczyciele konsultanci Pracowni  Wychowania i Psychologicznej Pomocy Szkole

szczegóły

K.K. dokumentacja

20 stycznia 2021 roku na godzinę 17:00 zapraszamy na nieodpłatne szkolenie online nauczycieli przedszkoli, którzy są na początku swojej drogi zawodowej lub chcą odświeżyć swoją wiedzę w zakresie dokumentowania pracy.

 

 

 

szczegóły    zapisy

 

 

Plakat 1

Jeszcze do przyszłego piątku (15.01.2021 r.) możecie nadsyłać prace na konkurs plastyczny „Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej drzewem Europy 2021”

  • Moja wizja lipy św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej jako europejskiego Drzewa Roku;
  • Przedstawiam Europejczykom lipę św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej.

 

Prace można przesłać w formie tradycyjnej (papierowej) lub w formie elektronicznej (skan, zdjęcie). Zapraszamy! Namaluj lipę tak, by Europejczycy zdębieli!

 

szczegóły

 

 

Plakat 1Liga Ochrony Przyrody Okręg Podkarpacki wraz z Nadleśnictwem Mielec, Nadleśnictwem Dąbrowa Tarnowska i Urzędem Miejskim w Radomyślu Wielkim zapraszają do udziału w Konkursie Plastycznym Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej drzewem Europy 2021.

Konkurs skierowany jest do wszystkich osób, które ukończyły lat 5, i został podzielony na następujące kategorie wiekowe: 5-6 lat, 7-9 lat, 10-15 lat, 16 lat i więcej.
 
Zadaniem uczestników będzie wykonanie pracy dowolną techniką na temat: Lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej drzewem Europy 2021
• Moja wizja Lipy św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej jako europejskiego Drzewa Roku
• Przedstawiam Europejczykom Lipę św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej.
 
Uwaga: termin nadsyłania prac mija 15 stycznia 2021 roku.
 
 

5 grudnia 2020 odbyło się Forum Praktyków zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy na platformie ClickMeeting. Już po raz piąty nauczyciele-praktycy zaprezentowali inspirujące rozwiązania dydaktyczne w zakresie nauczania języków obcych. Temat przewodni tegorocznej konferencji –  (Zdalne) rozwijanie kompetencji językowych uczniów na różnych etapach edukacyjnych – zachęcił do udziału 45 nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Sześć nauczycielek, Sandra Kurdynowska, Agnieszka Obrocka-Hoc, Magdalena Piekarska, Sandra Wawrzyniak, Sylwia Wiśniewska, Ewa Zdrojewska-Baliniak, omówiło szeroki zakres zagadnień związanych z głównym tematem, w tym:
- motywowanie ucznia do samodzielnej nauki języka obcego z wykorzystaniem narzędzi TIK
- przełamanie rutyny i monotonii w nauczaniu języka obcego – platforma Genially oraz projekty eTwinning
- organizacja lekcji zdalnej z wykorzystaniem interaktywnych kolekcji w serwisie Wakelet
- rozwijanie umiejętności pisania w języku obcym
- wykorzystanie kodów QR w nauce języków obcych
- zdalne śpiewanie w klasach 0-3.

Zaprezentowane pomysły i refleksje spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez wszystkich uczestników.

Nauczyciele obecni na konferencji mieli również możliwość zapoznania się z aktualnymi zasadami korzystania ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy.

Our website is protected by DMC Firewall!