CEN Bydgoszcz 6        


A A A

rower26 kwietnia 2019 roku zapraszamy nauczycieli wszystkich typów szkół na warsztaty przygotowane wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego o tematyce: Rekreacja rowerowa w szkole. Szczegóły oferty prześlę osobom zainteresowanym do 22 kwietnia 2019 roku.

W przypadku pytań proszę o kontakt e-mailowy: norbert.lysiak@cen.bydgoszcz.pl.

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona. Zachęcam do zapoznania się z szerszą ofertą szkoleniową naszej placówki.  

zapisy...


 

multikinoKUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI w BYDGOSZCZY, MULTIKINO Bydgoszcz zapraszają na Spotkanie informacyjne dla dyrektorów i kadry zarządzającej placówkami oświatowymi województwa kujawsko-pomorskiego połączone z pokazem przedpremierowym filmu pt. WYMARZONY.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=a-NZmaReXoo

szczegóły...     zapisy...


 

 

MuzykaKUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI w BYDGOSZCZY, TORUŃSKI OŚRODEK DORADZTWA METODYCZNEGO i DOSKONALENIA NAUCZYCIELI oraz WYDAWNICTWO PEDAGOGICZNE OPERON zapraszają na konferencję metodyczną pt. Plastyka i muzyka jako elementy kształcenia humanistycznego w szkole ponadpodstawowej. Ze specjalnym udziałem Anity Przybyszewskiej–Pietrasiak, autorki podręcznika do plastyki do nowej podstawy programowej.

szczegóły...      zapisy...


 

 

Forum Dialogu chciałoby wyjść do Państwa z propozycją nieco innej oferty edukacyjnej. W tym roku obchodzimy 76 rocznicę wybuchu powstania w gettcie warszawskim. Zachęcamy do udziału w Akcji Żonkile i upamiętnienia tego wydarzenia w swojej szkole wraz z Muzeum Polin https://www.polin.pl/pl/zonkile. Walka zbrojna nie była jedyną formą oporu, którą podjęli zamknięci w getcie Żydzi. W 1940 roku Emanuel Ringelblum wraz ze współpracownikami zainicjował wyjątkowe przedsięwzięcie – Podziemne Archiwum Getta Warszawskiego. To unikalny, liczący ponad 35 tysięcy stron zbiór różnorodnych dokumentów, spisanych i zebranych w warunkach konspiracyjnych przez świadków i ofiary Zagłady. Historię Archiwum, a także powstania w getcie warszawskim opowiada film Kto napisze naszą historię w reżyserii Roberty Grossman, który miał premierę kinową w 55 krajach w styczniu tego roku.

Ta niezwykła produkcja może posłużyć jako doskonałe narzędzie edukacyjne podczas lekcji nawiązujących do rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Fundacja Forum Dialogu przygotowała 5 scenariuszy lekcji osnutych wokół wątków z filmu (choć przystosowanych także do realizacji bez obejrzenia filmu). Materiały te powstały z myślą o uczniach szkoły ponadpodstawowej i są punktem wyjścia do realizacji zagadnień zawartych w podstawach programowych języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, etyki, filozofii oraz lekcji wychowawczych. Ich niewątpliwy atut to użycie bogactwa tekstów źródłowych pochodzących z Archiwum Ringelbluma. Materiały można odnaleźć pod tym linkiem: http://szkoladialogu.org.pl/archiwumringelbluma

szczegóły...


 

 

dzieciKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty nauczycieli języka polskiego i wychowania fizycznego szkół podstawowych.

Warsztaty odbędą się w piątek 24.04.2019 roku w godz. 15:30-18:30 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9 sala 2.

szczegóły...   zapisy...

 


Our website is protected by DMC Firewall!