CEN Bydgoszcz 6        


A A A

konferencjaKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy wraz z Fundacją „Salus Homini” oraz Powiatową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Nakle nad Notecią zaprasza pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli przedszkoli i placówek powiatu nakielskiego oraz lekarzy, pielęgniarki, kuratorów sądowych i pracowników innych instytucji wspomagających rodziny do udziału w bezpłatnej konferencji „Uczymy się pomagać dzieciom  i młodzieży w kryzysie – kontynuacja”, która odbędzie się 9 października 2020 roku (spotkanie online o godz.9.00) .

Na część warsztatową zapraszamy 9 i 15 października 2020 roku.

                                                                                                                                           szczegóły      zapisy

 

europe 3483539 1920Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy serdecznie zaprasza nauczycieli geografii szkół podstawowych  na konferencję  metodyczną, której przewodnim tematem jest egzamin ósmoklasisty z geografii.  Egzamin ósmoklasisty z geografii po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w roku szkolnym 2021/2022 jako przedmiot  dodatkowy, wybrany  przez ucznia.
Terminy konferencji:
29 września 2020 roku, godz.16.00, Szkoła Podstawowa nr 8 w Inowrocławiu
8 października 2020 roku, godz. 15.30, KPCEN w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9

szczegóły        zapisy

 

 

Niezbędnik raczkującego wychowawcyNiezbędnik raczkującego wychowawcy, jak sam tytuł wskazuje, przeznaczony jest przede wszystkim dla nauczycieli stawiających pierwsze kroki w roli wychowawców. Oczywiście zajrzeć do tej lektury może każdy, nawet dojrzały nauczyciel. Mamy nadzieję, że nie będzie tego żałował.

Publikacja jest „wytworem serc i umysłów” nauczycieli konsultantów Pracowni Wychowania i Psychologicznej Pomocy Szkole Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy: Wiesławy Tomasiak-Wyszyńskiej, Izabeli Nowakowskiej, Magdaleny Chylebrant-Karolak.

Inspiracją do jej stworzenia były obserwacje, wyniki diagnozy prowadzonej przez nadzór pedagogiczny oraz potrzeby artykułowane przez nauczycieli uczestniczących w realizowanych przez nas warsztatach i innych formach doskonalenia. Wierzymy, że niekonwencjonalny sposób prowadzonej w poradniku narracji zachęci potencjalnych czytelników do zgłębienia jego treści „od deski do deski”.

 

IMG 0001Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli,  jak co roku, może się poszczycić szeroką ofertą szkoleniową skierowaną do dyrektorów oraz nauczycieli. Zachęcamy do zapoznania się z  nią w sposób tradycyjny w publikacji Oferta szkoleń 2020/2021 oraz poprzez elektroniczny Informator zamieszczony na stronie WWW KPCEN w Bydgoszczy.

Zapewniamy, że każdy z naszych odbiorców znajdzie formę doskonalenia odpowiadającą jego potrzebom. Wystarczy wejść na cen.bydgoszcz.pl, a potem zapisać się na stosowne szkolenie.

Zapraszamy na formy stacjonarne oraz online. Nauczyciele konsultanci proponują warsztaty, seminaria, webinaria, spotkania sieci współpracy i samokształcenia, konferencje, kursy kwalifikacyjne, programy wspomagania przedszkoli i szkół. Uruchomiliśmy również połączenia zdalne z nauczycielami konsultantami oraz dyrekcją placówki. Termin dyżurów i link do połączeń znajduje się na stronie internetowej KPCEN.

                                                                                                               PEŁNA OFERTA SZKOLEŃ

konferencja Banner faceW tym roku wydarzenie ma niezwykły wymiar – będzie trwało w dniach 16-21 listopada i odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. 

Nie zabraknie wielu materiałów, wykładów, koncertów i wspaniałych dyskusji! 

Zgłoszeń można dokonać do 30 października.

szczegóły

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd