CEN Bydgoszcz 6        


A A A

konferencjaKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy wraz z Fundacją „Salus Homini” oraz Powiatową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Nakle nad Notecią zaprasza pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli przedszkoli i placówek powiatu nakielskiego oraz lekarzy, pielęgniarki, kuratorów sądowych i pracowników innych instytucji wspomagających rodziny do udziału w bezpłatnej konferencji „Uczymy się pomagać dzieciom  i młodzieży w kryzysie – kontynuacja”, która odbędzie się 9 października 2020 roku (spotkanie online o godz.9.00) .

Na część warsztatową zapraszamy 9 i 15 października 2020 roku.

                                                                                                                                           szczegóły      zapisy

 

europe 3483539 1920Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy serdecznie zaprasza nauczycieli geografii szkół podstawowych  na konferencję  metodyczną, której przewodnim tematem jest egzamin ósmoklasisty z geografii.  Egzamin ósmoklasisty z geografii po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w roku szkolnym 2021/2022 jako przedmiot  dodatkowy, wybrany  przez ucznia.
Terminy konferencji:
29 września 2020 roku, godz.16.00, Szkoła Podstawowa nr 8 w Inowrocławiu
8 października 2020 roku, godz. 15.30, KPCEN w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9

szczegóły        zapisy

 

 

brain 2062057 192029 września 2020 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli wszystkich specjalności wszystkich typów szkół na inspirującą konferencję POMNOŻYĆ  KREATYWNOŚĆ, czyli MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO KROPKI.
 

 

 

 

 

 

Niezbędnik raczkującego wychowawcyNiezbędnik raczkującego wychowawcy, jak sam tytuł wskazuje, przeznaczony jest przede wszystkim dla nauczycieli stawiających pierwsze kroki w roli wychowawców. Oczywiście zajrzeć do tej lektury może każdy, nawet dojrzały nauczyciel. Mamy nadzieję, że nie będzie tego żałował.

Publikacja jest „wytworem serc i umysłów” nauczycieli konsultantów Pracowni Wychowania i Psychologicznej Pomocy Szkole Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy: Wiesławy Tomasiak-Wyszyńskiej, Izabeli Nowakowskiej, Magdaleny Chylebrant-Karolak.

Inspiracją do jej stworzenia były obserwacje, wyniki diagnozy prowadzonej przez nadzór pedagogiczny oraz potrzeby artykułowane przez nauczycieli uczestniczących w realizowanych przez nas warsztatach i innych formach doskonalenia. Wierzymy, że niekonwencjonalny sposób prowadzonej w poradniku narracji zachęci potencjalnych czytelników do zgłębienia jego treści „od deski do deski”.

 

IMG 0001Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli,  jak co roku, może się poszczycić szeroką ofertą szkoleniową skierowaną do dyrektorów oraz nauczycieli. Zachęcamy do zapoznania się z  nią w sposób tradycyjny w publikacji Oferta szkoleń 2020/2021 oraz poprzez elektroniczny Informator zamieszczony na stronie WWW KPCEN w Bydgoszczy.

Zapewniamy, że każdy z naszych odbiorców znajdzie formę doskonalenia odpowiadającą jego potrzebom. Wystarczy wejść na cen.bydgoszcz.pl, a potem zapisać się na stosowne szkolenie.

Zapraszamy na formy stacjonarne oraz online. Nauczyciele konsultanci proponują warsztaty, seminaria, webinaria, spotkania sieci współpracy i samokształcenia, konferencje, kursy kwalifikacyjne, programy wspomagania przedszkoli i szkół. Uruchomiliśmy również połączenia zdalne z nauczycielami konsultantami oraz dyrekcją placówki. Termin dyżurów i link do połączeń znajduje się na stronie internetowej KPCEN.

                                                                                                               PEŁNA OFERTA SZKOLEŃ

DMC Firewall is a Joomla Security extension!