CEN Bydgoszcz 6        


A A A

boy 3653385 1920Egzamin maturalny z języka polskiego już za nami. Warto przygotować się do pracy w zespole egzaminacyjnym. Zapraszam nauczycieli języka polskiego szkół ponadpodstawowych pracujących w zespole egzaminacyjnym MPOR/01 w Bydgoszczy na konsultację  podczas wideodyżuru (18.06.2020 r.,  godz. 14.00-15.00). Wymienimy się doświadczeniami z poprzednich sesji egzaminacyjnych, omówimy tegoroczny arkusz i  zawarte w nim dwa tematy. Ponadto przedstawimy najlepsze praktyki dotyczące sposobów sprawdzania wypowiedzi maturalnej na poziomie rozszerzonym.
Iwona Rostankowska

zapisy

belize 1327513 960 720Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli wszystkich specjalności różnych typów szkół na dziesięciogodzinny kurs KIEROWNIK WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY. Zajęcia odbędą się w dniach 16 czerwca i 17 czerwca 2020 roku.

szczegóły

 

financial 2860753 1920Koniec roku szkolnego coraz bliżej i na pewno stawiamy sobie pytanie: Czy pisanie sprawozdania z działań doradcy zawodowego jest obowiązkiem, potrzebą, a może koniecznością?  Podczas spotkania, które odbędzie się 17 czerwca w godz. 9.00-11.00 wspólnie zastanowimy się, jak dokonać dobrej i efektywnej ewaluacji działań doradcy zawodowego oraz opracujemy formułę sprawozdania z realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.

zapisy

union jack 1027898 1920Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka angielskiego II i III etapu edukacyjnego na drugą część webinarium dotyczącego udzielania uczniom oraz uzyskiwania od nich kształtującej informacji zwrotnej w procesie zdalnego nauczania/uczenia się języka angielskiego. Podczas szkolenia omówione zostaną kolejne zasady, techniki oraz narzędzia internetowe umożliwiające zdalne udzielanie i otrzymywanie kształtującej informacji zwrotnej w edukacji językowej. Zapraszamy do rejestracji także nauczycieli, którzy nie  uczestniczyli w pierwszej części webinarium. Szkolenie odbędzie się w czwartek 18 czerwca, w godz. 14:00-15:30, za pośrednictwem Google Meet. Zarejestrowani nauczyciele otrzymają dokładne wskazówki dotyczące połączenia online. Liczba miejsc ograniczona. Dodatkowe informacje: justyna.adamska@cen.bydgoszcz.pl

zapisy

monitor 2728124 1920Drodzy Nauczyciele, mimo iż funkcjonujemy w całkowicie odmiennej niż dotąd rzeczywistości, musimy kompetentnie i z sercem realizować swoje statutowe zadania, a  więc wychowywać i nauczać. To nowe, zdalne nauczanie jest złożone, wyczerpujące i często spędza sen z oczu.  Jeśli chcecie o tym porozmawiać, służę wsparciem. Zapraszam 19 czerwca w godz. 11.00–12.00 na  spotkanie sieci współpracy i samokształcenia: Jak efektywnie przetrwać okres zdalnego nauczania? Nie wymaga rejestracji.

Magdalena Chylebrant–Karolak
Połącz z nauczycielem konsultantem

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd