CEN Bydgoszcz 6        


A A A

Wszystko… jest liczbą

Instytut Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  w Bydgoszczy we współpracy z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotował edukacyjną wystawę interaktywną „Wszystko...jest liczbą". Ze względu na niesłabnące zainteresowanie ekspozycja prezentowana w budynku UKW przy Pl. Weyssenhoffa 11 czynna będzie jeszcze do 5 lutego 2018 r. Wystawę wyjątkowo można obejrzeć w godzinach 11.00-13.00 w najbliższą sobotę, 27 stycznia, po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub drogą mailową.
Więcej informacji o wystawie i godzinach jej zwiedzania znaleźć można na stronie https://rebrand.ly/ewi

17 stycznia 2018 r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z nowoczesnymi technologiami Programowanie inteligentnego miasta. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w województwie kujawsko-pomorskim. Jego adresatami byli dyrektorzy, nauczycieli i uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. W sumie wzięło w nim udział blisko 100 osób. Na spotkanie przyjechali goście z Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Dydyszko i Łukasz Kiwicz. Całość podzielono na część konferencyjną dla nauczycieli i warsztatową dla uczniów.

Więcej...

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zorganizowało spotkanie nauczycieli języka polskiego uczących w szkołach podstawowych w celu przybliżenia treści związanych z egzaminem ósmoklasisty. Zebranych nauczycieli powitała prowadząca konferencję Iwona Rostankowska nauczyciel konsultant w KPCEN  w Bydgoszczy.We wtorek 9 stycznia 2018 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy odbyła się kolejna konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z egzaminem ósmoklasisty. 

więcej...  o egzaminie  podstawa programowa   przykładowy arkusz   zasady oceniania

9 stycznia 2018 roku w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się konferencja dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów pn. Egzamin ósmoklasisty z matematyki. Organizatorem konferencji było Kujawsko–Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Założenia egzaminu, przykładowy arkusz egzaminacyjny oraz zasady oceniania przedstawił pracownik Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie pan Józef Daniel. Podczas konferencji ofertę Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy w zakresie wspierania szkół w kształceniu matematycznym i informatycznym- zaprezentowała pani Lucyna Poźniakowska-Misiak. W konferencji wzięło udział 160 nauczycieli.

prezentacja   podstawa programowa   przykładowy arkusz   zasady oceniania

DMC Firewall is a Joomla Security extension!