CEN Bydgoszcz 6        


A A A

25 września 2017 r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyła się  konferencja metodyczna dla nauczycieli kształcenia zawodowego. Organizatorem konferencji była Wiesława Kitajgrodzka, nauczyciel konsultant KPCEN w Bydgoszczy.
Celem konferencji było wsparcie nauczycieli w dostosowaniu programów nauczania do warunków i potrzeb danej szkoły z uwzględnieniem zmian przepisów prawa oświatowego. Główne zagadnienie przedstawił Jan Palacz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, ekspert w zakresie modernizacji podstaw programowych i opisu Polskiej Ramy Kwalifikacji dla zawodów.
Uczestnicy konferencji zostali zapoznani z zapisami nowej podstawy programowej. Szczególną uwagę zwrócono na zmiany w PPKZ w efektach wspólnych dla wszystkich zawodów oraz zmiany w PKZ i JEK w kwalifikacjach. Podkreślono również konieczność doskonalenia kompetencji kluczowych uczniów. Dlatego w tematyce konferencji zostały uwzględnione zapisy Ustawy  o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji – PRK.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd