CEN Bydgoszcz 6        


A A A

Z okazji 10-lecia Wydziału Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu  Dyrekcja i Pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli  w Bydgoszczy otrzymali podziękowanie za owocną, kilkuletnią współpracę z Uczelnią oraz realizację cyklicznego przedsięwzięcia Kujawsko-Pomorskie Forum Edukacyjne.  Wicekanclerz Wydziału Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy Magdalena Krysiak wręczyła dyrektor Marioli Cyganek Statuetkę Partnera Strategicznego WSB  oraz specjalne podziękowanie.

1 grudnia 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Świeciu odbyła się konferencja adresowana do dyrektorów szkół, przedszkoli oraz przedstawicieli organów prowadzących Model pomocy psychologiczno – pedagogicznej  w świetleprzepisów prawa oświatowego. Organizatorami spotkania  były trzy współpracujące ze sobą podmioty: Starostwo Powiatu Świeckiego, Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Świeciu oraz Kujawsko–Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli wszystkich specjalności różnych typów szkół na dziesięciogodzinny kurs KIEROWNIK WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY. Zajęcia odbędą się w dniach 13 stycznia i 20 stycznia 2018 roku.

czytaj więcej…

18 listopada 2017, odbyło się kolejne Forum Praktyków zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Motyw przewodni tegorocznej konferencji –  Motywowanie uczniów do rozwijania kompetencji językowych.

czytaj więcej...    prezentacje (razem)

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami:

Szkolenie odbędzie się 15.12.2017 r. w Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9, 85-067 Bydgoszcz.

Czas trwania:

  • Tura I – 15.00 -16.15
  • Tura II – 16.30 – 17.45

Zgłoszenie na warsztaty odbywają się poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod adresami:

Liczba miejsc jest ograniczona (50 osób), decyduje kolejność zgłoszeń. Przy zgłaszaniu kilku nauczycieli, prosimy o podawanie każdego nazwiska w osobnym formularzu.

 

4 grudnia 2017 roku w auli Biblioteki  Uniwersytetu  Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy  odbyła się konferencja  Budowanie jakości sieci współpracy i samokształcenia – w kierunku rozwoju kultury szkoły i jej uczestników, której organizatorem był Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy  Katedra Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji Laboratorium Zmiany Edukacyjnej – Centrum Badań nad Uczeniem się i Rozwojem wspólnie z Departamentem  Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego  oraz Kujawsko-Pomorskimi Centrami Edukacji Nauczycieli  w Bydgoszczy, Toruniu i we Włocławku.
 
Rusza dziesiąta edycja Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Do 9 lutego 2018 r. czekamy na prace  uczniów VII klas szkół podstawowych, II i III klas gimnazjalnych oraz uczniów liceów, techników i szkół branżowych z naszego województwa dokumentujące losy nieznanych bohaterów oraz wspomnienia uczestników i świadków ważnych wydarzeń w dziejach Polski i naszego regionu.

W Multikinie przy ul. Marszałka Focha w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala podsumowująca VI edycję programu profilaktyczno-edukacyjnego Sztuka Wyboru. Ideą projektu realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Fundacji Tumult jest zwrócenie uwagi młodzieży na  różnorodne zagrożenia, które są podłożem przestępstw. Uczniowie kręcą filmy/spoty na aktualny temat, a jury wybiera najlepsze realizacje filmowe. W pracach jury związanych z  oceną filmów biorą udział nauczyciele konsultanci z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy Krystyna Karpińska oraz Iwona Rostankowska.

czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli  w Bydgoszczy 27 listopada 2017 roku miało miejsce podsumowanie tegorocznego, jubileuszowego konkursu gazetek szkolnych.

 

czytaj więcej...

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy było organizatorem konferencji 
Rola zajęć specjalistycznych na różnych poziomach edukacyjnych
Impreza odbyła się 22 listopada i została zorganizowana na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

Zapraszamy nauczycieli na szkolenie Pracownia 2.0  dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. Szkolenie jest organizowane przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny we współpracy z Zespołem Szkół Plastycznych w Bydgoszczy i odbędzie się w siedzibie szkoły 9 grudnia 2017 r.

Zapisy:
Liczba miejsc: 20
Szkolenie odbędzie się w Zespole Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego przy ul. Konarskiego 2 w Bydgoszczy.
Rejestracja przez formularz rejestracyjny: https://forms.nina.gov.pl/pracownia-bydgoszcz/
Strona: http://nina.gov.pl/wydarzenia/pracownia-bydgoszcz/

czytaj więcej...

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!