CEN Bydgoszcz 6        


30 lat wybrane baner

A A A

UL NA KÓŁKACH

ul

KPCEN w Bydgoszczy oraz Miasto Bydgoszcz zapraszają dyrektorów przedszkoli  i nauczycieli wychowania przedszkolnego do udziału w projekcie UL NA KÓŁKACH.

 

szczegóły    zapisy

 

I AKUMULATOR  PRZEDSZKOLNY

slońce

Nauczyciele przedszkoli, naładujmy AKUMULATORY. Zapraszamy do  KPCEN w Bydgoszczy na inspiracje z  KRAJU I ZE ŚWIATA!!! 

 szczegóły     zapisy

 

 

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA DLA WICEDYREKTORÓW 

dyr lutyCzym jest odmowa wykonania polecenia służbowego?

Czy zorganizowanie uroczystości szkolnej, konkursu mieści się w obowiązkach nauczyciela?

Jak budować prawidłowe relacje z nauczycielami?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas kolejnego spotkania sieci współpracy i samokształcenia dla wicedyrektorów szkół, przedszkoli i placówekSpotkanie odbędzie się 20 lutego 2020 roku o godz. 10.00. Forma bezpłatna.

zapisy

JĘZYK „ŻYRAFY” W SZKOLE – POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY W PRAKTYCE SZKOLNEJ

giraffe 1959110 1280Pracownia Wychowania i Psychologicznej Pomocy Szkole zaprasza nauczycieli i wychowawców na warsztaty Język „Żyrafy” w szkole – Porozumienie bez Przemocy w praktyce szkolnej. W ramach tej formy doskonalenia odbędą się dwa spotkania, łącznie 8 godzin dydaktycznych. Zajęcia będą miały miejsce w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońska 9, sala 20. Terminy spotkań - 21 i 26 luty 2020 r. w godzinach 16.00-19.00. Serdecznie zapraszamy.

zapisy

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

german flag 1332897 1920Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka niemieckiego na warsztaty Lernstrategien im DaF-Unterricht. Warsztaty odbędą się 21 lutego 2020, w godz. 16.00-19.15, w siedzibie KPCEN w Bydgoszczy, przy ul. Jagiellońskiej 9, w sali nr 14 (I piętro).

zapisy

 

NARZĘDZIA DIAGNOSTYCZNE W PRACY DORADCY ZAWODOWEGO

compass 2646437 1920Zapraszamy na kolejne warsztaty z doradztwa zawodowego, tym razem będziemy omawiać podstawowe aspekty diagnozy w doradztwie zawodowym. Zaprezentowane zostaną różne rodzaje diagnoz oraz metody i narzędzia diagnostyczne, które mogą być wykorzystane w pracy doradcy zawodowego.

 

 

ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ - NAJMŁODSI W ŚWIECIE PROGRAMOWANIA

thumbnail large 1KPCEN w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na 8-godzinne warsztaty "Zaprogramuj przyszłość - najmłodsi w świecie programowania". Zajęcia odbędą się w dniach 24 lutego i 5 marca 2020 roku.

szczegóły    zapisy

 

ROZWÓJ ZAWODOWY NAUCZYCIELA STAŻYSTY

awansZapraszam nauczycieli stażystów przedszkoli i wszystkich typów szkół na warsztaty Awans zawodowy – nauczyciel kontraktowy. Zajęcia odbędą się 24 lutego, 9 marca  i 30 marca  2020 roku,  w godzinach 15.00-19.00 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, ul. Jagiellońskiej 9. Celem warsztatów jest  zapoznanie z wymaganiami  oraz procedurą i przebiegiem postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela kontraktowego.
 
szczegóły      zapisy 

 

 

AKADEMIA FILMOWA NAUCZYCIELA

logo CEN multikino

Multikino i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Filmowego Klubu Nauczyciela.

 

szczegóły    zapisy

 

 

DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY W PRACY NAUCZYCIELA PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH

lab 217043 1280Zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych na warsztaty, które odbędą się 26 lutego 2020 r. o godzinie 15.30 w sali 11.

szczegóły     zapisy

 

 

MEDIACJA JAKO WAŻNY ELEMENT PRACY DYREKTORA SZKOŁY

mediacjeKUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W BYDGOSZCZY zaprasza na warsztaty dyrektorów, wicedyrektorów wszystkich typów placówek oświatowych, w tym nowo powołanych na to stanowisko „Mediacja jako ważny element pracy dyrektora szkoły”. Warsztaty odbędą się w dniu 27.02.2020 r. w godz. 9.00-14.00.

 

szczegóły   zapisy

 

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

first aid 2789562 1280Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów i zespoły nauczycielskie wszystkich typów szkół na szkolenia z zakresu PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

szczegóły

 

 

 BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY (DYREKTORZY I ZESPOŁY NAUCZYCIELSKIE)

Fotolia 296113246 SKUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W BYDGOSZCZY zaprasza dyrektorów i zespoły nauczycielskie wszystkich typów szkół na szkolenia okresowe z zakresu BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY.

szczegóły 

 

 

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY (PRACODAWCY I PRACOWNICY OŚWIATOWI)

industrial safety 1492046 1280KUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W BYDGOSZCZY zaprasza pracodawców i pracowników oświatowych zajmujących stanowiska kierownicze na szkolenia okresowe z zakresu BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY.

szczegóły

 

 PRÓBNA MATURA Z MATEMATYKI Z KPCEN 2020

maturaKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku zapraszają nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w maturze próbnej, która odbędzie się w dniach 5 i 6 marca 2020 r

 

szczegóły     zapisy

ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUCZYCIELA ZA ORGANIZACJĘ WYCIECZKI SZKOLNEJ

wycieczka nauczycielKUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W BYDGOSZCZY zaprasza nauczycieli wszystkich typów placówek oświatowychna warsztaty: „Odpowiedzialność nauczyciela za organizację wycieczki szkolnej” Warsztaty odbędą sięw dniu 16.04.2020 r. o godz. 15.30.

szczegóły   zapisy

 

Bez nazwy 1

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Kongresie Oświatowym w dniach 5-6 marca 2020 r. Tym razem tematem będzie KreaTYwni.

zaproszenie    program

 

logo          logo1              logo bez tła

KPCEN w Bydgoszczy jest partnerem XVI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Zabytki naszego regionu", którego ideą jest zainteresowanie młodzieży historią i kulturą ich najbliższego otoczenia. 

Proszę o rozpropagowanie wśród nauczycieli tego wartościowego konkursu. Szczegóły w załączniku. W konkursie przewidziane są nagrody dla uczniów i nauczycieli.

regulamin

mózg 2020Zapraszamy do udziału w Światowym Tygodniu Mózgu organizowanym od 9 do 13 marca 2020 roku w KPCEN w Bydgoszczy. Nauczycielom wszystkich specjalności proponujemy interesujące wykłady i warsztaty, zachęcamy do przejścia ścieżką zadaniową, na której będzie można wytężyć umysł i rozwiązać przygotowane zadania.  Mamy nadzieję, że Tydzień Mózgu organizowany w KPCEN w Bydgoszczy będzie inspiracją do podjęcia podobnych działań w Państwa placówkach. Niebawem zamieścimy szczegółowy plan tego wydarzenia.

 

 

 

przy kawieKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza od stycznia 2020 roku na  bezpłatne indywidualne konsultacje  prowadzone dla dyrektorów, wicedyrektorów,  kadry zarządzającej oświatą. 
W ramach indywidualnych spotkań będzie można skonsultować, omówić m.in. sprawy dotyczące problemów oświatowych natury prawnej.

zapowiedź spotkania    szczegóły

 

imageZapraszamy nauczycieli szkół podstawowych do udziału w projekcie edukacyjnym pod nazwą „Projekt z ZUS” .

szczegóły

 

Katedra Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji, Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zaprasza nauczycieli, przedstawicieli środowisk akademickich, studentów zainteresowanych wspólnym namysłem nad pedagogią Celestyna Freineta do udziału w Cyklicznej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Ecole Moderne Celestyna Freineta. Powroty do źródeł. Rekonstrukcje. Nowe odczytania, która obejmie cztery spotkania i będzie miała miejsce na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
 

 trees 3410836 960 720Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do udziału w konkursie na zaprojektowanie gry dydaktycznej, której motywem  przewodnim  są  drzewa  GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim.

 

KPCEN w Toruniu organizuje na przełomie kwietnia i maja 2020 wyjazd studyjny do Danii. Więcej informacji: https://www.kpcen-torun.edu.pl/aktualnosc/48-wyjazd-studyjny-do-danii

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!