CEN Bydgoszcz 6        


naglowek KPCEN

A A A

Zachęcamy do zapoznania się z nowym cyklem edukacyjnym „Techniki nauki”. Jest to projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się. Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.

więcej

21.01

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów szkół i placówek na szkolenie online Rozwój zawodowy nauczyciela zadaniem dyrektora szkoły.

Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting 27 stycznia 2021 roku o godz. 10.00.

 

szczegóły      zapisy

 

 

hacker 1944688 1280

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów przedszkoli, szkół i placówek, również tych,  którym po raz pierwszy powierzono to stanowisko, na webinarium online, podczas którego zostaną przekazane informacje na temat nadzoru i odpowiedzialności dyrektora nad bezpieczeństwem w szkole i placówce. Zapisy do 22 lutego 2021 roku.

 

szczegóły     zapisy

 

 

 

obraz J.PrudKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w próbnym egzaminie ósmoklasisty z matematyki, który odbędzie się 28 stycznia 2021 roku. Arkusz diagnostyczny został  przygotowany zgodnie z nowymi wymaganiami egzaminacyjnymi opisanymi w rozporządzeniu MEN z dnia 16 grudnia 2020 r.
 
Szkoły mogą zarejestrować się na próbny egzamin do godziny 9.00 26 stycznia 2021 roku na stronie KPCEN w Bydgoszczy.
 
 
 

 

DanusiaKujawsko-Pomorskie  Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów przedszkoli, szkół i placówek, również tych,  którym po raz pierwszy powierzono  to stanowisko, na  webinarium  online, podczas którego zostaną  usystematyzowane informacje na temat zmian w prawie oświatowym  w roku szkolnym 2020/2021.

ZAPISY DO 9 LUTEGO.

szczegóły      zapisy

 

 

 

 

 

lightbulb 1875247 1920Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na webinar Innowacje pedagogiczne w bibliotece szkolnej. Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting 26 stycznia 2021 roku o godz. 15.00. Innowacja to pomysł na uatrakcyjnienie zajęć w bibliotece szkolnej, zwiększenie aktywności uczniów, umożliwienie zespołowego działania oraz wykorzystanie technik informacyjno-komunikacyjnych.
 
 

 

 

man 3653346 1920

W 2021 roku egzamin  ósmoklasisty i maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie zmodyfikowanych wymagań egzaminacyjnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z 16 grudnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przystępuje do realizacji bezpłatnych szkoleń przygotowujących nauczycieli do tych zmian. Szkolenia odbędą się na platformie ClickMeeting. Poprowadzą je nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni, którzy uczestniczyli w spotkaniach zorganizowanych przez pracowników ORE,CKE i OKE.
Nauczyciele otrzymają materiały do pracy z uczniami przygotowującymi się do egzaminów zewnętrznych oraz zaświadczenie o udziale w szkoleniu.Harmonogram szkoleń z poszczególnych przedmiotów i linki do zapisów w załącznikach. 

Harmonogram szkoleń:  egzamin ósmoklasisty       egzamin maturalny

W związku z dużym zainteresowaniem uprzejmie informujemy, że szkolenie dotyczące zmian na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego w roku 2021 odbędzie się w dodatkowym terminie: 25.01.2021 roku o godz. 15.00    zapisy

 

W związku z dużym zainteresowaniem uprzejmie informujemy, że szkolenie dotyczące zmian na egzaminie maturalnym z języka polskiego w roku 2021 odbędzie się w dodatkowym terminie: 2.02.2021 roku o godz. 15.00   zapisy

 
W związku z dużym zainteresowaniem szkoleniami dotyczącymi zmian na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego proponujemy chętnym nauczycielom dodatkowy termin warsztatów: 3.02.2021 o godz. 16:00-18:30    zapisy

 

zarządzać sobą w czasieKujawsko-Pomorskie  Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy systematycznie prowadzi   różne szkolenia dla kadry kierowniczej.

Tym razem zapraszamy na doskonalenie  zawodowe dyrektorów, wicedyrektorów przedszkoli, szkół i placówek, również tych,  którym po raz pierwszy powierzono  to stanowisko, na szkolenie mające na celu poznanie lub przypomnienie zasad efektywnego zrządzania własną pracą i pracą innych oraz odpowiedniego wykorzystania czasu pracy w  zarządzaniu ludźmi.

ZAPISY DO 20 STYCZNIA 2021 ROKU

szczegóły       zapisy

 

balloons 874841 1920

Aby lepiej się przygotować do drugiego semestru bieżącego roku szkolnego, spotkajmy na Forum kreatywnych nauczycieli wychowania fizycznego 30 stycznia 2021 roku. Forum odbędzie się online.

Zapraszam Państwa do zaprezentowania się w następującej tematyce: 

- techniki, zadania lekcyjne własnego autorstwa lub interesująco zmodyfikowane pomysły autorów podręczników
- przykłady aktywności uczniów w zakresie planowania, monitorowania i oceniania własnej pracy
- sposoby wykorzystania cyfrowych materiałów dydaktycznych
- realizowane projekty – krajowe i zagraniczne
- inne działania związane z rozwijaniem świadomości w zakresie aktywności fizycznej w nauczaniu zdalnym, którymi chcieliby Państwo podzielić się z nauczycielami.

Propozycje prezentacji na forum, proszę przesyłać drogą elektroniczną do 23 stycznia 2021 roku. Wszyscy prelegenci otrzymają zaświadczenie  "Lidera aktywnych nauczycieli wychowania fizycznego".

szczegóły

 

język angielski1Informujemy, że KPCEN w Bydgoszczy dysponuje wolnymi miejscami na kursach języka angielskiego dla nauczycieli uczących różnych przedmiotów, w trzech grupach na różnych poziomach zaawansowania:

Poziom A1 (początkujący) – poniedziałki, godz. 16:00-18:15
60h w semestrze, 500 zł (+ koszt podręcznika). zapisy

Poziom B1 (niższy średniozaawansowany) – wtorki, godz. 16:30-18:45
60h w semestrze, 500 zł  (+ koszt podręcznika). zapisy

Poziom B2 (wyższy średniozaawansowany) – czwartki, godz. 16:00-18:15
60h w semestrze, 500 zł (+ koszt podręcznika). zapisy

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną kursy realizowane są w systemie zdalnym.

Kursy realizują kompleksowe programy rozwijające zintegrowane sprawności językowe z wykorzystaniem środków językowych umożliwiających komunikację na danym poziomie. Zapraszamy!

Szczegółowe informacje: Justyna Adamska, justyna.adamska@cen.bydgoszcz.pl

 

Nauczyciele konsultanci Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprojektowali interaktywną, wirtualną grę promującą działania placówki. Przed uczestnikami zabawy jest duże wyzwanie. Trzeba być czujnym i uważnym. Część elementów na planszach jest ukrytych. Uczestnik gry musi je odszukać, odczytać ich zawartość, odkryć elementy, rozwiązać quiz, poznać historię miejsca i ludzi. Wszystko utrzymane jest w konwencji gamifikacji: aktywizowania i zdrowej rywalizacji.

Życzymy miłej zabawy i zdobycia maksymalnej ilości punktów.
 
Wejdź do gry: https://tiny.pl/7pv6x

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy informuje, że na kanle YouTube placówki pojawiły się nowe filmy przygotowane przez Mariusza Spytka, doradcę metodycznego fizyki.  Informacje zawarte w filmach pozwolą nauczycielom na przygotowanie komputera stacjonarnego do nauczania zdalnego z wykorzystaniem pulpitu rozszerzonego, a także wykorzystanie pulpitu rozszerzonego w nauczaniu zdalnym. Ponadto będzie można się dowiedzieć, w jaki sposób poprowadzić lekcje online z wykorzystaniem dodatkowej kamery w aplikacji TEAMS. 

Jest to szczególnie ważne w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych, gdy nauczyciel prowadzi pokaz doświadczeń i eksperymentów.
Zachęcamy nauczycieli do obejrzenia filmów na https://www.youtube.com/channel/UC_MkLkq4EWSXc7sHCJbg_LQ

 

 

linka 11

Szanowni Państwo Nauczyciele przedszkoli i klas I - III szkół podstawowych, utworzyliśmy dla Państwa LINKĘ EDUKACYJNĄ, na której zawiesiliśmy adresy inspirujących stron internetowych.

Jeśli korzystacie Państwo z różnych e-materiałów i dostępnych stron, a może opracowaliście własne propozycje, podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie z innymi nauczycielami.

Prosimy, prześlijcie na adres jan.szczepanczyk@cen.bydgoszcz.pl interesujące, według Was, pomysły.

Kliknij na obrazek…

 

 

Pismo przewodnie KIERUNKOWSKZZapraszamy do udziału w Kierunkowsk@azie, czyli cyklu otwartych wykładów online, kierowanych zarówno do młodzieży szkół średnich, jak i grona pedagogicznego. W tym roku inicjatywa podzielona jest na dwa odrębne moduły - dla uczniów i nauczycieli. Tegoroczna edycja będzie przeprowadzona całkowicie w sposób zdalny. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie www.

 

Dostęp do nagrań:   dla nauczycieli       dla uczniów

 

evergreen 2025158 1280Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do udziału w konkursie  na  zaprojektowanie  gry  dydaktycznej,  której  motywem  przewodnim  są  drzewa  GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim.
Celem konkursu jest promowanie dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego województwa kujawsko-pomorskiego, inspirowanie twórczością Leona Wyczółkowskiego do kreatywnego działania nauczyciela na rzecz dzieci i młodzieży, a także promowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych i metodycznych w pracy z dziećmi i uczniami oraz upowszechnianie dobrych praktyk edukacyjnych.
 

 

zapraszamyPo raz kolejny zapraszamy uczniów z naszego regionu do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach. Bohaterem edycji w roku szkolnym 2020/2021 jest „Prymas Stefan Wyszyński na tle historii Polski w XX i XXI wieku”. Regulamin oraz  szczegóły dotyczące kolejnych etapów konkursu podane zostaną w późniejszym terminie.

W razie pytań prosimy zwracać się do przewodniczących komisji rejonowych:
Komisja rejonowa nr 1 (miasto Bydgoszcz, powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, tucholski) – Katarzyna Karska-Rasmus  - katarzyna.karska-rasmus @cen.bydgoszcz.pl  
Komisja rejonowa nr 6 (powiaty: inowrocławski, mogileński, żniński) - Iwona Rostankowska - iwona.rostankowska@cen.bydgoszcz.pl

Przypominamy, że zgłoszenie szkoły na konkurs do etapu szkolnego (tylko nazwa, adres szkoły i liczba uczniów – bez imion i nazwisk) odbywa się drogą mailową do przewodniczącego etapu rejonowego, wybierając właściwy rejon.

Literatura do etapu szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego znajduje się na stronie organizatora – Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.

szczegóły

 

przy kawieKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza w roku 2020/2021 na  bezpłatne indywidualne konsultacje  prowadzone dla dyrektorów, wicedyrektorów,  kadry zarządzającej oświatą.

W ramach indywidualnych spotkań (z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych) będzie można skonsultować, omówić m.in. sprawy dotyczące problemów oświatowych natury prawnej.

 

szczegóły

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!