CEN Bydgoszcz 6        


naglowek KPCEN

A A A

J.P. fotoNowoczesne nauczanie to nie tylko nowoczesne technologie. To również odpowiednie metody i formy pracy. Jak zaplanować działania z klasą, na jakie treści szczególnie zwracać uwagę, aby dobrze przygotować uczniów do egzaminu ósmoklasisty z matematyki? Kujawsko – Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli matematyki szkół podstawowych na warsztaty metodyczne, które odbędą się dnia 7 października 2020 r. o godzinie 15.30 w budynku KPCEN przy ulicy Jagiellońskiej 9.

 

zapisy

 

 

dance 3134828 1920

W dobie zdalnego nauczania, które zaskoczyło rzeczywistość szkolną koniecznością modernizacji procesu dydaktycznego w wychowaniu fizycznym, rodzące się pytania o miejsce wychowania fizycznego w nowych realiach. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przygotowało odpowiedzi na te pytania oraz rozwiązania prawne, które mają wspierać nauczyciela w nowej rzeczywistości.  Zapraszam na pierwsze webinarium pt. Jak realizować podstawę programową z wychowania fizycznego w kształceniu zdalnym. Wydarzenie będzie miało miejsce 22 października o godzinie 17.00. Spotkanie jest odpłatne 40 zł.
Dodatkowych informacji udziela Norbert Łysiak, tel. 52 349-31-50 wew. 22 e-mail: norbert.lysiak@cen.bydgoszcz.pl

zapisy

europe 3483539 1920Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy serdecznie zaprasza nauczycieli geografii szkół podstawowych  na konferencję  metodyczną, której przewodnim tematem jest egzamin ósmoklasisty z geografii.  Egzamin ósmoklasisty z geografii po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w roku szkolnym 2021/2022 jako przedmiot  dodatkowy, wybrany  przez ucznia.
Terminy konferencji:
29 września 2020 roku, godz.16.00, Szkoła Podstawowa nr 8 w Inowrocławiu
8 października 2020 roku, godz. 15.30, KPCEN w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9

szczegóły

                    zapisy 29 września 2020 roku      zapisy 8 października 2020 roku

 

laptop 819285 1920Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy serdecznie zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na konferencje Promocja czytelnictwa online.
 
06.10.2020 r. godz.14.00 -16.00 (nauczyciele bibliotekarze szkół podstawowych)                                                                                                                 zapisy  
07.10.2020 r. godz.14.00 -16.00 (nauczyciele bibliotekarze szkół ponadpodstawowych)                                                                            zapisy 
 
MIEJSCE: KPCEN w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9, sala nr 20. Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest wypełnienie formularza. Liczba miejsc ograniczona.
Organizator: Ilona Zduńczuk tel. 52 349 31 50 w. 37

zapraszamyPo raz kolejny zapraszamy uczniów z naszego regionu do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach. Bohaterem edycji w roku szkolnym 2020/2021 jest „Prymas Stefan Wyszyński na tle historii Polski w XX i XXI wieku”. Regulamin oraz  szczegóły dotyczące kolejnych etapów konkursu podane zostaną w późniejszym terminie.

W razie pytań prosimy zwracać się do przewodniczących komisji rejonowych:
Komisja rejonowa nr 1 (miasto Bydgoszcz, powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, tucholski) – Katarzyna Karska-Rasmus  - katarzyna.karska-rasmus @cen.bydgoszcz.pl  
Komisja rejonowa nr 6 (powiaty: inowrocławski, mogileński, żniński) - Iwona Rostankowska - iwona.rostankowska@cen.bydgoszcz.pl

Przypominamy, że zgłoszenie szkoły na konkurs do etapu szkolnego (tylko nazwa, adres szkoły i liczba uczniów – bez imion i nazwisk) odbywa się drogą mailową do przewodniczącego etapu rejonowego, wybierając właściwy rejon.

Literatura do etapu szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego znajduje się na stronie organizatora – Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.

szczegóły

 

smok1Zapraszamy nauczycieli przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych do udziału w projekcie opartym na programie ekologicznym - Czy to Smok, czy Smog?

 

Inauguracja projektu odbędzie się 1.10.2020 roku o godz.16.00 w Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9.  

 

szczegóły      zapisy

 

 

business 1989126 1920

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli kontraktowych wszystkich typów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych na warsztaty AWANS ZAWODOWY – NAUCZYCIEL MIANOWANY. Jest to forma doskonaląca kompetencje nauczycieli w zakresie ubiegania się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

Szczegółowe informacje:
Ilona Zduńczuk, tel. 52 349 31 50 w. 37,  ilona.zdunczuk@cen.bydgoszcz.pl
 
szczegóły       zapisy  
 
 

 

stairs 5257897 1920

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli mianowanych wszystkich typów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych na warsztaty AWANS ZAWODOWY – NAUCZYCIEL DYPLOMOWANY. Jest to forma doskonaląca kompetencje nauczycieli w zakresie ubiegania się o awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego.
 
Szczegółowe informacje:
Ilona Zduńczuk, tel. 52 349 31 50 w. 37,  ilona.zdunczuk@cen.bydgoszcz.pl

 

Kongres

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy objęło patronatem instytucjonalnym VII Kongres Edukacja i Rozwój, który odbędzie się w dniach 21-22 października 2020r. Kongres jest corocznym spotkaniem branżowym integrującym środowisko edukacyjne wokół najważniejszych zagadnień związanych z tworzeniem warunków do wszechstronnego rozwoju jednostek i społeczeństwa. Organizatorem tego wydarzenia jest Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska wraz z redakcją czasopism „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik kierowniczej kardy oświatowej” i „Wczesna Edukacja. Poradnik dyrektora przedszkola i szkoły”.

Szczegóły

 

feedback 2990424 1920Zapraszam nauczycieli wychowania fizycznego którzy w swojej pracy zawodowej stawiają sobie ciągle pytania: Czy można to było zrobić inaczej? Lepiej? A może jesteś nauczycielem  wzorem kultury fizycznej,  nauczycielem wychowawcą i nauczycielem dydaktykiem? Każdy z Was może dołączyć do sieci współpracy i samokształcenia.  Pierwsze zdalne spotkanie – 6 października 2020 roku o godzinie 15.30.  Proponowana tematyka do omówienia podczas pierwszego spotkania: Realizacja kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021. Zgłoszenia przyjmujemy do 5 października 2020 roku. 
Dodatkowych informacji udziela Norbert Łysiak,
tel. 52 349-31-50 wew. 22 e-mail: norbert.lysiak@cen.bydgoszcz.pl

brain 2062057 192029 września 2020 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli wszystkich specjalności wszystkich typów szkół na inspirującą konferencję POMNOŻYĆ  KREATYWNOŚĆ, czyli MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO KROPKI.
 

 

 

 

 

 

germany 1454777 1920

Są jeszcze wolne miejsca w grupie na poziomie A2. Serdecznie zapraszamy. 
 
Zajęcia odbywać się będą w środy w godz. 16:45 – 20:00  (4 godz. lekcyjne) w  KPCEN w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9.

 

 

szczegóły     zapisy

 

 

 

konferencjaKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy wraz z Fundacją „Salus Homini” oraz Powiatową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Nakle nad Notecią zaprasza pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli przedszkoli i placówek powiatu nakielskiego oraz lekarzy, pielęgniarki, kuratorów sądowych i pracowników innych instytucji wspomagających rodziny do udziału w bezpłatnej konferencji „Uczymy się pomagać dzieciom  i młodzieży w kryzysie – kontynuacja”, która odbędzie się 9 października 2020 roku (spotkanie online o godz.9.00) .

Na część warsztatową zapraszamy 9 i 15 października 2020 roku.

                                                                                                                                           szczegóły      zapisy

 

Niezbędnik raczkującego wychowawcyNiezbędnik raczkującego wychowawcy, jak sam tytuł wskazuje, przeznaczony jest przede wszystkim dla nauczycieli stawiających pierwsze kroki w roli wychowawców. Oczywiście zajrzeć do tej lektury może każdy, nawet dojrzały nauczyciel. Mamy nadzieję, że nie będzie tego żałował.

Publikacja jest „wytworem serc i umysłów” nauczycieli konsultantów Pracowni Wychowania i Psychologicznej Pomocy Szkole Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy: Wiesławy Tomasiak-Wyszyńskiej, Izabeli Nowakowskiej, Magdaleny Chylebrant-Karolak.

Inspiracją do jej stworzenia były obserwacje, wyniki diagnozy prowadzonej przez nadzór pedagogiczny oraz potrzeby artykułowane przez nauczycieli uczestniczących w realizowanych przez nas warsztatach i innych formach doskonalenia. Wierzymy, że niekonwencjonalny sposób prowadzonej w poradniku narracji zachęci potencjalnych czytelników do zgłębienia jego treści „od deski do deski”.

 

IMG 0001Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli,  jak co roku, może się poszczycić szeroką ofertą szkoleniową skierowaną do dyrektorów oraz nauczycieli. Zachęcamy do zapoznania się z  nią w sposób tradycyjny w publikacji Oferta szkoleń 2020/2021 oraz poprzez elektroniczny Informator zamieszczony na stronie WWW KPCEN w Bydgoszczy.

Zapewniamy, że każdy z naszych odbiorców znajdzie formę doskonalenia odpowiadającą jego potrzebom. Wystarczy wejść na cen.bydgoszcz.pl, a potem zapisać się na stosowne szkolenie.

Zapraszamy na formy stacjonarne oraz online. Nauczyciele konsultanci proponują warsztaty, seminaria, webinaria, spotkania sieci współpracy i samokształcenia, konferencje, kursy kwalifikacyjne, programy wspomagania przedszkoli i szkół. Uruchomiliśmy również połączenia zdalne z nauczycielami konsultantami oraz dyrekcją placówki. Termin dyżurów i link do połączeń znajduje się na stronie internetowej KPCEN.

                                                                                                               PEŁNA OFERTA SZKOLEŃ

face 1370958 1920

Zapraszamy dyrektorów, wicedyrektorów wszystkich typów placówek oświatowych również tych, którym po raz pierwszy powierzono to stanowisko do udziału w warsztatach OBSERWACJA ZAJĘĆ/LEKCJI JAKO NARZĘDZIE PRACY DYREKTORA PRZEDSZKOLA I SZKOŁY, które odbędą się 22 października 2020 roku.

 

 

szczegóły    zapisy

 

 

język angielski1Zapraszamy na kursy języka angielskiego dla nauczycieli uczących różnych przedmiotów.
 
Poziom A1 (początkujący) 
poniedziałki, godz. 16:45-20:00, 60h w semestrze, 500 zł (+ koszt podręcznika)  zapisy 
Poziom B1 (niższy średniozaawansowany) 
wtorki, godz. 16:45-20:00, 60h w semestrze, 500 zł (+ koszt podręcznika)  zapisy 
Poziom B2 (wyższy średniozaawansowany) 
czwartki, godz. 16:45-20:00, 60h w semestrze, 500 zł (+ koszt podręcznika) zapisy
 
Zajęcia rozpoczną się po skompletowaniu grup, na przełomie września i października i odbywać się będą w siedzibie KPCEN w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9. Nauka będzie kontynuowana w kolejnych semestrach.
Szczegółowe informacje:
Justyna Adamska, tel. 52 349 31 50 w. 45, justyna.adamska@cen.bydgoszcz.pl

 

przy kawieKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza w roku 2020/2021 na  bezpłatne indywidualne konsultacje  prowadzone dla dyrektorów, wicedyrektorów,  kadry zarządzającej oświatą.

W ramach indywidualnych spotkań (z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych) będzie można skonsultować, omówić m.in. sprawy dotyczące problemów oświatowych natury prawnej.

 

szczegóły

 

Twórczy nauczyciel1KPCEN w Bydgoszczy ogłasza nabór na 60-godzinny kurs TWÓRCZY NAUCZYCIEL SKUTECZNYM DORADCĄ METODYCZNYM.
 
Adresatem oferty są doradcy metodyczni już pełniący tę funkcję i nauczyciele przedszkoli, wszystkich typów szkół oraz innych placówek oświatowych, którzy czują w sobie potencjał doradczy.
 
Planowane rozpoczęcie zajęć - październik 2020 rok. Koszt kursu wynosi 720 zł.
 
 

 

puzzle 2778019Szanowni Nauczyciele,
biorąc pod uwagę wyartykułowane przez Państwa potrzeby, organizuję warsztaty pod nazwą AKADEMIA DOBRYCH MANIER.

W programie zajęć, oprócz omówienia podstaw savoir-vivre’u, planowane są przede wszystkim działania praktyczne związane z zasadami nakrywania stołu, mową sztućców, spożywaniem posiłków oraz zachowaniem obowiązującym przy tzw. stole szwedzkim.

Serdecznie zapraszam  29 października na godz. 16.00. Wiesława Tomasiak-Wyszyńska
kontakt: 52 3493150 w.43, wieslawa.tomasiak-wyszynska@cen.bydgoszcz.pl

zapisy

 

family law 329569 1920

Zapraszamy dyrektorów, wicedyrektorów wszystkich typów placówek oświatowych również tych, którym po raz pierwszy powierzono to stanowisko do udziału w warsztatach KOMPENDIUM PRAWA WEWNĄTRZSZKOLNEGO, które odbędą się 29 października 2020 roku.

 

szczegóły    zapisy

 

 

 

 

konferencja Banner faceW tym roku wydarzenie ma niezwykły wymiar – będzie trwało w dniach 16-21 listopada i odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. 

Nie zabraknie wielu materiałów, wykładów, koncertów i wspaniałych dyskusji! 

Zgłoszeń można dokonać do 30 października.

szczegóły

 

 

camera 1239384 1920Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zachęca uczniów zainteresowanych dziennikarstwem do udziału w zajęciach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy w ramach XXIX edycji MIĘDZYSZKOLNYCH REGIONALNYCH WARSZTATÓW DZIENNIKARSKICH.

 

Oferta skierowana jest do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz liceów i szkół zawodowych. Począwszy od października,
uczestnicy warsztatów będą zgłębiać tajniki zawodu dziennikarza, ucząc się od najlepszych specjalistów.
 

szczegóły

 

lekcje z zusZapraszamy do współpracy przy siódmej edycji  projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”.

Program kierowany jest do uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych.

Z roku na rok projekt cieszy się coraz większą popularnością.

Do tej pory wzięło w nim udział blisko 323 tysięcy uczniów z 1500 szkół.

 

szczegóły

 

 

linka 11

Szanowni Państwo Nauczyciele przedszkoli i klas I - III szkół podstawowych, utworzyliśmy dla Państwa LINKĘ EDUKACYJNĄ, na której zawiesiliśmy adresy inspirujących stron internetowych.

Jeśli korzystacie Państwo z różnych e-materiałów i dostępnych stron, a może opracowaliście własne propozycje, podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie z innymi nauczycielami.

Prosimy, prześlijcie na adres jan.szczepanczyk@cen.bydgoszcz.pl interesujące, według Was, pomysły.

Kliknij na obrazek…

 

 

W związku z  uruchomieniem Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły zachęcamy nauczycieli województwa kujawsko-pomorskiego, którzy chcieliby poprowadzić e-lekcje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do telefonicznego lub mailowego zgłaszania się do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Nagrania prowadzone są w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli  w Toruniu i nadawane na żywo na kanałach: www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-SzkołaFacebook. Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

Więcej informacji: tel. 52 349-31-50, robert.preus@cen.bydgoszcz.pl 

 

Fundacja Centrum Cyfrowe, w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Szkoła z Klasą, prowadzi obecnie drugą część badania edukacji zdalnej podczas pandemii. Do udziału w kontynuacji badania zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych, średnich oraz branżowych. Dzięki realizacji badania chcielibyśmy dowiedzieć się z jakimi problemami i wyzwaniami nauczyciele spotkali się i spotykają w nowej edukacyjnej rzeczywistości, z jakich narzędzi i metod korzystają oraz jak możemy wesprzeć system edukacji, aby był lepiej przygotowany na ewentualność ponownej pracy zdalnej. Nauczycieli i nauczycielki pracujących w szkołach podstawowych i średnich (licea, technika), prosimy o podzielenie się swoimi doświadczeniami za pomocą ankiety dostępnej tu: Ankieta dla nauczycieli i nauczycielek szkół podstawowych i średnichAnkieta dla nauczycieli i nauczycielek szkół branżowych. Ankieta jest anonimowa. Wypełnienie kwestionariusza nie powinno zająć Państwu więcej niż 15 min. Państwa doświadczenia są dla nas bardzo ważne, będziemy wdzięczni za każdą wypełnioną ankietę.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!