CEN Bydgoszcz 6        


naglowek KPCEN

A A A

business 1989126 1920

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli kontraktowych wszystkich typów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych na warsztaty AWANS ZAWODOWY – NAUCZYCIEL MIANOWANY. Jest to forma doskonaląca kompetencje nauczycieli w zakresie ubiegania się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

Szczegółowe informacje:
Ilona Zduńczuk, tel. 52 349 31 50 w. 37,  ilona.zdunczuk@cen.bydgoszcz.pl
 
szczegóły       zapisy  
 
 

 

stairs 5257897 1920

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli mianowanych wszystkich typów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych na warsztaty AWANS ZAWODOWY – NAUCZYCIEL DYPLOMOWANY. Jest to forma doskonaląca kompetencje nauczycieli w zakresie ubiegania się o awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego.
 
Szczegółowe informacje:
Ilona Zduńczuk, tel. 52 349 31 50 w. 37,  ilona.zdunczuk@cen.bydgoszcz.pl

 

Kongres

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy objęło patronatem instytucjonalnym VII Kongres Edukacja i Rozwój, który odbędzie się w dniach 21-22 października 2020r. Kongres jest corocznym spotkaniem branżowym integrującym środowisko edukacyjne wokół najważniejszych zagadnień związanych z tworzeniem warunków do wszechstronnego rozwoju jednostek i społeczeństwa. Organizatorem tego wydarzenia jest Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska wraz z redakcją czasopism „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik kierowniczej kardy oświatowej” i „Wczesna Edukacja. Poradnik dyrektora przedszkola i szkoły”.

Szczegóły

 

feedback 2990424 1920Zapraszam nauczycieli wychowania fizycznego którzy w swojej pracy zawodowej stawiają sobie ciągle pytania: Czy można to było zrobić inaczej? Lepiej? A może jesteś nauczycielem  wzorem kultury fizycznej,  nauczycielem wychowawcą i nauczycielem dydaktykiem? Każdy z Was może dołączyć do sieci współpracy i samokształcenia.  Pierwsze zdalne spotkanie – 6 października 2020 roku o godzinie 15.30.  Proponowana tematyka do omówienia podczas pierwszego spotkania: Realizacja kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021. Zgłoszenia przyjmujemy do 5 października 2020 roku. 
Dodatkowych informacji udziela Norbert Łysiak,
tel. 52 349-31-50 wew. 22 e-mail: norbert.lysiak@cen.bydgoszcz.pl

brain 2062057 192029 września 2020 roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli wszystkich specjalności wszystkich typów szkół na inspirującą konferencję POMNOŻYĆ  KREATYWNOŚĆ, czyli MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO KROPKI.
 

 

 

 

 

 

germany 1454777 1920

Są jeszcze wolne miejsca w grupie na poziomie A2. Serdecznie zapraszamy. 
 
Zajęcia odbywać się będą w środy w godz. 16:45 – 20:00  (4 godz. lekcyjne) w  KPCEN w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9.

 

 

szczegóły     zapisy

 

 

 

konferencjaKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy wraz z Fundacją „Salus Homini” oraz Powiatową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Nakle nad Notecią zaprasza pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli przedszkoli i placówek powiatu nakielskiego oraz lekarzy, pielęgniarki, kuratorów sądowych i pracowników innych instytucji wspomagających rodziny do udziału w bezpłatnej konferencji „Uczymy się pomagać dzieciom  i młodzieży w kryzysie – kontynuacja”, która odbędzie się 9 października 2020 roku (spotkanie online o godz.9.00) .

Na część warsztatową zapraszamy 9 i 15 października 2020 roku.

                                                                                                                                           szczegóły      zapisy

 

Niezbędnik raczkującego wychowawcyNiezbędnik raczkującego wychowawcy, jak sam tytuł wskazuje, przeznaczony jest przede wszystkim dla nauczycieli stawiających pierwsze kroki w roli wychowawców. Oczywiście zajrzeć do tej lektury może każdy, nawet dojrzały nauczyciel. Mamy nadzieję, że nie będzie tego żałował.

Publikacja jest „wytworem serc i umysłów” nauczycieli konsultantów Pracowni Wychowania i Psychologicznej Pomocy Szkole Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy: Wiesławy Tomasiak-Wyszyńskiej, Izabeli Nowakowskiej, Magdaleny Chylebrant-Karolak.

Inspiracją do jej stworzenia były obserwacje, wyniki diagnozy prowadzonej przez nadzór pedagogiczny oraz potrzeby artykułowane przez nauczycieli uczestniczących w realizowanych przez nas warsztatach i innych formach doskonalenia. Wierzymy, że niekonwencjonalny sposób prowadzonej w poradniku narracji zachęci potencjalnych czytelników do zgłębienia jego treści „od deski do deski”.

 

IMG 0001Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli,  jak co roku, może się poszczycić szeroką ofertą szkoleniową skierowaną do dyrektorów oraz nauczycieli. Zachęcamy do zapoznania się z  nią w sposób tradycyjny w publikacji Oferta szkoleń 2020/2021 oraz poprzez elektroniczny Informator zamieszczony na stronie WWW KPCEN w Bydgoszczy.

Zapewniamy, że każdy z naszych odbiorców znajdzie formę doskonalenia odpowiadającą jego potrzebom. Wystarczy wejść na cen.bydgoszcz.pl, a potem zapisać się na stosowne szkolenie.

Zapraszamy na formy stacjonarne oraz online. Nauczyciele konsultanci proponują warsztaty, seminaria, webinaria, spotkania sieci współpracy i samokształcenia, konferencje, kursy kwalifikacyjne, programy wspomagania przedszkoli i szkół. Uruchomiliśmy również połączenia zdalne z nauczycielami konsultantami oraz dyrekcją placówki. Termin dyżurów i link do połączeń znajduje się na stronie internetowej KPCEN.

                                                                                                               PEŁNA OFERTA SZKOLEŃ

social media 3846597 1280Zapraszam do uczestnictwa w pracach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli języka angielskiego w szkołach podstawowych.
Celem pracy sieci jest wymiana doświadczeń, pomysłów, materiałów, zmierzająca do podnoszenia efektywności nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej w aktualnych warunkach edukacyjnych. Dokładny zakres działań sieci zostanie sprecyzowany przez uczestników, zgodnie z Państwa zainteresowaniami i potrzebami. Przewidywane są regularne spotkania sieci, nie częściej niż 1 raz w miesiącu. Na zakończenie roku szkolnego, po realizacji cyklu spotkań, uczestnicy otrzymają zaświadczenie.
 
Pierwsze spotkanie odbędzie się we czwartek, 24 września, w godz. 16:30-18:30, w siedzibie KPCEN w Bydgoszczy, w sali nr 14.
 
Uprzejmie proszę o zgłoszenie chęci uczestnictwa w pracy sieci poprzez wypełnienie formularza elektronicznego:  zapisy   
W tym celu system poprosi o rejestrację konta – w ten sposób nie będzie trzeba wprowadzać swoich danych przy każdym zapisie na formę doskonalenia KPCEN Bydgoszcz.
Liczba miejsc jest ograniczona. Jeżeli po wypełnieniu formularza zmienią Państwo zdanie o uczestnictwie, bardzo proszę o informację, że zwalniają Państwo miejsce, na adres: justyna.adamska@cen.bydgoszcz.pl
 

 

sieć NazarukKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów  szkół, przedszkoli i placówek do współuczestnictwa i aktywnego udziału w bezpłatnych spotkaniach sieci współpracy i samokształcenia.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 września 2020 r. od godz. 10.00 w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9.

szczegóły    zapisy 

 

 

język angielski1Zapraszamy na kursy języka angielskiego dla nauczycieli uczących różnych przedmiotów.
 
Poziom A1 (początkujący) 
poniedziałki, godz. 16:45-20:00, 60h w semestrze, 500 zł (+ koszt podręcznika)  zapisy 
Poziom B1 (niższy średniozaawansowany) 
wtorki, godz. 16:45-20:00, 60h w semestrze, 500 zł (+ koszt podręcznika)  zapisy 
Poziom B2 (wyższy średniozaawansowany) 
czwartki, godz. 16:45-20:00, 60h w semestrze, 500 zł (+ koszt podręcznika) zapisy
 
Zajęcia rozpoczną się po skompletowaniu grup, na przełomie września i października i odbywać się będą w siedzibie KPCEN w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 9. Nauka będzie kontynuowana w kolejnych semestrach.
Szczegółowe informacje:
Justyna Adamska, tel. 52 349 31 50 w. 45, justyna.adamska@cen.bydgoszcz.pl

 

przy kawieKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza w roku 2020/2021 na  bezpłatne indywidualne konsultacje  prowadzone dla dyrektorów, wicedyrektorów,  kadry zarządzającej oświatą.

W ramach indywidualnych spotkań (z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych) będzie można skonsultować, omówić m.in. sprawy dotyczące problemów oświatowych natury prawnej.

 

szczegóły

 

Twórczy nauczyciel1KPCEN w Bydgoszczy ogłasza nabór na 60-godzinny kurs TWÓRCZY NAUCZYCIEL SKUTECZNYM DORADCĄ METODYCZNYM.
 
Adresatem oferty są doradcy metodyczni już pełniący tę funkcję i nauczyciele przedszkoli, wszystkich typów szkół oraz innych placówek oświatowych, którzy czują w sobie potencjał doradczy.
 
Planowane rozpoczęcie zajęć - październik 2020 rok. Koszt kursu wynosi 720 zł.
 
 

 

puzzle 2778019Szanowni Nauczyciele,
biorąc pod uwagę wyartykułowane przez Państwa potrzeby, organizuję warsztaty pod nazwą AKADEMIA DOBRYCH MANIER.

W programie zajęć, oprócz omówienia podstaw savoir-vivre’u, planowane są przede wszystkim działania praktyczne związane z zasadami nakrywania stołu, mową sztućców, spożywaniem posiłków oraz zachowaniem obowiązującym przy tzw. stole szwedzkim.

Serdecznie zapraszam 19 oraz 29 października na godz. 16.00. Wiesława Tomasiak-Wyszyńska
kontakt: 52 3493150 w.43, wieslawa.tomasiak-wyszynska@cen.bydgoszcz.pl

zapisy

 

coronavirus 4914026 1920Szanowni Wychowawcy Świetlic, z dużą przyjemnością zapraszam na konferencję Niełatwy powrót do szkoły inaugurującą nowy rok szkolny.
Celem spotkania będzie planowanie pracy w czasach pandemii.

18 września 2020 r. (piątek) o godzinie 17.00. Kontakt: Izabela Nowakowska 52 349 31 50 w.43/ 668 834 282    

18.09.2020   zapisy

 

danka foto

Kujawsko-Pomorskie  Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy systematycznie prowadzi  różne szkolenia dla kadry kierowniczej.
 
Tym razem zapraszamy na warsztaty dyrektorów, wicedyrektorów przedszkoli, szkół i placówek, również tych, którym po raz pierwszy powierzono to stanowisko. Celem szkolenia jest doskonalenie warsztatu pracy dyrektora zgodnie  z zasadami efektywnego zarządzania pracą własną i innych oraz różnymi stylami zarządzania ludźmi.
 

Warsztaty Efektywne zarządzanie własną pracą i pracą innych składają się z dwóch czterogodzinnych modułów. 

 

szczegóły   zapisy

analytics 2697949 1920Nowocześnie myśląca doświadczona kadra, menadżerowie oświaty zapraszają do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy w roku szkolnym 2020/2021 na kurs kwalifikacyjny Zarządzania Oświatą.

Kurs jest przeznaczony dla nauczycieli zainteresowanych nabyciem wiedzy i umiejętności niezbędnych do zarządzania szkołą lub placówką.

Uczestnicy kursu otrzymują świadectwo ukończenia według wzoru określonego w rozporządzeniu MEN.

Kurs trwa 210 godzin dydaktycznych (w tym praktyki kierownicze) i odbywa się w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Zajęcia organizowane są w piątki i soboty, średnio co dwa tygodnie.

Zapisy trwają...       szczegóły     zapisy

 

konferencja Banner faceW tym roku wydarzenie ma niezwykły wymiar – będzie trwało w dniach 16-21 listopada i odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. 

Nie zabraknie wielu materiałów, wykładów, koncertów i wspaniałych dyskusji! 

Zgłoszeń można dokonać do 30 października.

szczegóły

 

 

camera 1239384 1920Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zachęca uczniów zainteresowanych dziennikarstwem do udziału w zajęciach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy w ramach XXIX edycji MIĘDZYSZKOLNYCH REGIONALNYCH WARSZTATÓW DZIENNIKARSKICH.

 

Oferta skierowana jest do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz liceów i szkół zawodowych. Począwszy od października,
uczestnicy warsztatów będą zgłębiać tajniki zawodu dziennikarza, ucząc się od najlepszych specjalistów.
 

szczegóły

 

lekcje z zusZapraszamy do współpracy przy siódmej edycji  projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”.

Program kierowany jest do uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych.

Z roku na rok projekt cieszy się coraz większą popularnością.

Do tej pory wzięło w nim udział blisko 323 tysięcy uczniów z 1500 szkół.

 

szczegóły

 

 

linka 11

Szanowni Państwo Nauczyciele przedszkoli i klas I - III szkół podstawowych, utworzyliśmy dla Państwa LINKĘ EDUKACYJNĄ, na której zawiesiliśmy adresy inspirujących stron internetowych.

Jeśli korzystacie Państwo z różnych e-materiałów i dostępnych stron, a może opracowaliście własne propozycje, podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie z innymi nauczycielami.

Prosimy, prześlijcie na adres jan.szczepanczyk@cen.bydgoszcz.pl interesujące, według Was, pomysły.

Kliknij na obrazek…

 

 

W związku z  uruchomieniem Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły zachęcamy nauczycieli województwa kujawsko-pomorskiego, którzy chcieliby poprowadzić e-lekcje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do telefonicznego lub mailowego zgłaszania się do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Nagrania prowadzone są w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli  w Toruniu i nadawane na żywo na kanałach: www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-SzkołaFacebook. Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

Więcej informacji: tel. 52 349-31-50, robert.preus@cen.bydgoszcz.pl 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!