CEN Bydgoszcz 6        


30 lat wybrane baner

A A A

 BYDGOSKIE ŚCIEŻKI KU NIEPODLEGŁOŚCI

100 leci powrotu Bydgoszczy20 stycznia 2020 roku przypadło 100-lecie powrotu Bydgoszczy do Polski. Jednym z ojców niepodległości był generał Józef Dowbor-Muśnicki  (1867-1937), którego losy splotły się z historią naszego miasta. Pamięci tego wybitnego dowódcy poświęcony zostanie wykład monograficzny przygotowany przez Roberta Grzybowskiego.

Prelekcja będzie miała miejsce 28 stycznia 2020 roku o godzinie 12.00 w KPCEN w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy na wykład wszystkich zainteresowanych nauczycieli.

zapisy

AKADEMIA FILMOWA NAUCZYCIELA

logo multikino

Multikino i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Filmowego Klubu Nauczyciela.
 
Zapraszamy 28.01.2020 roku na godz. 17.00 do MULTIKINA na film pt. Carte Blanche.
 
Film Jacka Lusińskiego opowiada historię tak nieprawdopodobną, że gdyby nie fakt, iż jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, trudno byłoby w nią uwierzyć. Podstawą dla tej produkcji stała się biografia lubelskiego nauczyciela, Macieja Białka, który przez kilka lat ukrywał przed światem,
że traci wzrok.

szczegóły   zapisy

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

first aid 2789562 1280Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów i zespoły nauczycielskie wszystkich typów szkół na szkolenia z zakresu PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

szczegóły

 

 

 BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY (DYREKTORZY I ZESPOŁY NAUCZYCIELSKIE)

Fotolia 296113246 SKUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W BYDGOSZCZY zaprasza dyrektorów i zespoły nauczycielskie wszystkich typów szkół na szkolenia okresowe z zakresu BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY.

szczegóły 

 

 

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY (PRACODAWCY I PRACOWNICY OŚWIATOWI)

industrial safety 1492046 1280KUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W BYDGOSZCZY zaprasza pracodawców i pracowników oświatowych zajmujących stanowiska kierownicze na szkolenia okresowe z zakresu BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY.

szczegóły

 

EDUKACJA GLOBALNA

network 3537401 1920Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, we współpracy z Ośrodkiem Działań Ekologicznych ŹRÓDŁA, zaprasza nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na dwuetapowe, bezpłatne szkolenie na temat EDUKACJA GLOBALNA.

 

szczegóły    zapisy

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ DYREKTORA ZA ORGANIZACJĘ WYCIECZKI SZKOLNEJ

wycieczka dyrektorKUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W BYDGOSZCZY zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów wszystkich typów placówek oświatowychna warsztaty dotyczące bezpieczeństwa: „Odpowiedzialność DYREKTORA za organizację wycieczki szkolnej ”. Warsztaty odbędą sięw dniu 13.02.2020 r. w godz. 10.00-13.00.

szczegóły   zapisy

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ NAUCZYCIELA ZA ORGANIZACJĘ WYCIECZKI SZKOLNEJ

wycieczka nauczycielKUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W BYDGOSZCZY zaprasza nauczycieli wszystkich typów placówek oświatowychna warsztaty: „Odpowiedzialność nauczyciela za organizację wycieczki szkolnej” Warsztaty odbędą sięw dniu 20.02.2020 r. w godz. 15.30-19.30

szczegóły   zapisy

MEDIACJA JAKO WAŻNY ELEMENT PRACY DYREKTORA SZKOŁY

mediacjeKUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI NAUCZYCIELI W BYDGOSZCZY zaprasza na warsztaty dyrektorów, wicedyrektorów wszystkich typów placówek oświatowych, w tym nowo powołanych na to stanowisko „Mediacja jako ważny element pracy dyrektora szkoły”. Warsztaty odbędą si ęw dniu 27.02.2020 r. w godz. 9.00-14.00.

 

szczegóły   zapisy

 

 PRÓBNA MATURA Z MATEMATYKI Z KPCEN 2020

maturaKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku zapraszają nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w maturze próbnej, która odbędzie się w dniach 5 i 6 marca 2020 r. Szkoły będą mogły zarejestrować się na maturę próbną od 24 stycznia do 1 marca 2020 roku. 

Z przyczyn technicznych zapisy na próbną maturę z matematyki będą możliwe w późniejszym terminie.

szczegóły

 

 trees 3410836 960 720Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do udziału w konkursie na zaprojektowanie gry dydaktycznej, której motywem  przewodnim  są  drzewa  GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim.

 

przy kawieKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza od stycznia 2020 roku na  bezpłatne indywidualne konsultacje  prowadzone dla dyrektorów, wicedyrektorów,  kadry zarządzającej oświatą. 
W ramach indywidualnych spotkań będzie można skonsultować, omówić m.in. sprawy dotyczące problemów oświatowych natury prawnej.

zapowiedź spotkania    szczegóły

 

imageZapraszamy nauczycieli szkół podstawowych do udziału w projekcie edukacyjnym pod nazwą „Projekt z ZUS” .

szczegóły

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu ogłasza jubileuszową X edycję konkursu na projekt edukacyjny nawiązujący do inicjatyw uczniowskich propagujących postawy obywatelskie młodzieży lub do wydarzeń, instytucji, osób promujących województwo kujawsko-pomorskie ze zwróceniem uwagi na solidarność międzypokoleniową. Festiwal jest skierowany do uczniów VI–VIII klas szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Współorganizatorami festiwalu są: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Toruniu.

szczegóły

KPCEN w Toruniu organizuje na przełomie kwietnia i maja 2020 wyjazd studyjny do Danii. Więcej informacji: https://www.kpcen-torun.edu.pl/aktualnosc/48-wyjazd-studyjny-do-danii

 

Our website is protected by DMC Firewall!