CEN Bydgoszcz 6        


A A A

24 czerwca 2019 roku w Balczewie koło Inowrocławia odbyło się zebranie wszystkich pracowników Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Celem było podsumowanie naszej całorocznej pracy. Spotkanie prowadził Robert Preus dyrektor KPCEN w Bydgoszczy. Swoją obecnością zaszczycili nas goście z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego: Czesław Ficner  zastępca dyrektora ds. edukacji oraz Beata Więckowska naczelnik Wydziału Edukacji i Nadzoru. 
Podczas zebrania kierownicy pracowni przedstawili  sprawozdanie  z działalności KPCEN w Bydgoszczy w roku szkolnym 2018/2019. Po raz kolejny okazało się, że jesteśmy największą placówką doskonalenia nauczycieli na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Realizując zadania wynikające z kierunków polityki oświatowej państwa oraz priorytety Kujawsko-Pomorskiego  Kuratora Oświaty, przeszkoliliśmy blisko 9700  nauczycieli, którzy uczestniczyli w ponad 440 formach. Dbamy o wysoką jakość szkoleń, co potwierdzają ankiety ewaluacyjne. Nauczyciele konsultanci stale podnoszą swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych, kursach kwalifikacyjnych i innych formach doskonalenia. 
Dyrektor Robert Preus przedstawił harmonogram przygotowań  obchodów 30-lecia KPCEN, które odbędą się w październiku 2019 roku.  Zebranie plenarne odbyło się w gościnnych progach firmy Plast-Mar. Po zakończeniu części sprawozdawczej wszyscy nauczyciele konsultanci  spotkali się w punkcie edukacyjnym firmy. Z uwagą obserwowaliśmy procesy technologiczne, których efektem są przedmioty codziennego użytku. Na zakończenie zebrania zwiedziliśmy izbę pamięci i znajdujące się tam  eksponaty  z przeszłości.  
Spotkanie dostarczyło nam wielu wrażeń.


 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!