CEN Bydgoszcz 6        


A A A

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zorganizowało trzecią edycję Festiwalu Zdrowego Stylu Życia. Przedsięwzięcie miało miejsce w dniach 25-29 września 2017 roku. Odbyło się ono pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Festiwal to różnorodność ofert zachęcających dzieci i młodzież do zdrowego stylu życia, to wiedza, inspiracje i duże emocje.

  • 25-27 września 2017 roku – w bydgoskich przedszkolach i szkołach wszystkich typów odbywały się,  pogadanki, prelekcje, pokazy, warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży. Z propozycji skorzystało około 500 uczniów.
  • 27 września 2017 roku zorganizowano targi bydgoskich klubów i organizacji sportowych, które zaprezentowały swoją ofertę, osiągnięcia, sukcesy oraz przedstawiły możliwości podjęcia treningu przez dzieci i młodzież. Atrakcją targów były rejsy w smoczą łodzią, a także możliwość skorzystania z nowoczesnego sprzętu sportowego. W targach uczestniczyło ponad 600 osób.
  • 28 września 2017 roku zorganizowano konferencję Recepta na zdrowie. Wzięło
    w niej udział ponad 100 uczestników. Tego samego dnia zorganizowano warsztaty kulinarne dla personelu kuchennego przedszkoli i szkół. Uczestnicy poznali nowy sposób przyrządzania zdrowych i smacznych potraw na obiady dla dzieci i młodzieży.
  • Targom sportowym i konferencji towarzyszyła wystawa nagrodzonych w konkursie Zdrowie zawsze w modzie prac plastycznych i fotograficznych. W konkursie wzięło udział ponad 100 uczniów. Jury nagrodziło 29 prac w czterech kategoriach wiekowych.

W ramach festiwalu zaprezentowano przykłady dobrych praktyk z przedszkoli i szkół naszego regionu związanych ze zdrowym stylem życia.

Our website is protected by DMC Firewall!