CEN Bydgoszcz 6        


naglowek KPCEN

A A A

Zachęcamy do zapoznania się z nowym cyklem edukacyjnym „Techniki nauki”. Jest to projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się. Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.

więcej

język angielski1Informujemy, że KPCEN w Bydgoszczy dysponuje wolnymi miejscami na kursach języka angielskiego dla nauczycieli uczących różnych przedmiotów, w trzech grupach na różnych poziomach zaawansowania:

Poziom A1 (początkujący) – poniedziałki, godz. 16:00-18:15
60h w semestrze, 500 zł (+ koszt podręcznika). zapisy

Poziom B1 (niższy średniozaawansowany) – wtorki, godz. 16:30-18:45
60h w semestrze, 500 zł  (+ koszt podręcznika). zapisy

Poziom B2 (wyższy średniozaawansowany) – czwartki, godz. 16:00-18:15
60h w semestrze, 500 zł (+ koszt podręcznika). zapisy

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną kursy realizowane są w systemie zdalnym.

Kursy realizują kompleksowe programy rozwijające zintegrowane sprawności językowe z wykorzystaniem środków językowych umożliwiających komunikację na danym poziomie. Zapraszamy!

Szczegółowe informacje: Justyna Adamska, justyna.adamska@cen.bydgoszcz.pl

 

Tło wydarzenie Facebook

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest partnerem w konferencji MYŚLENIE KRYTYCZNE skutecznym rozwiązaniem w czasach edukacji hybrydowej.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby  do wzięcia udziału w pierwszej w Polsce konferencji wirtualnej w całości poświęconej myśleniu krytycznemu.

Myślenie krytyczne jest dziś niezwykle ważną kompetencją, która powinna być rozwijana w każdej polskiej szkole.

Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym potrzebom i proponujemy prawdziwy festiwal myślenia krytycznego: 25 prelegentów, 14 obszarów tematycznych, 30 webinarów, 22 godziny  nagrań, 3 równoległe pokoje webinaryjne.

Prosimy o zaznajomienie się ze szczegółami, aby poznać prelegentów, zobaczyć zakres tematyczny, wybrać odpowiednie dla siebie warsztaty i zapisać się na konferencję.  W konferencji mogą uczestniczyć zarówno nauczyciele, jak i całe zespoły nauczycielskie z danej szkoły. 
Do zobaczenia 28 listopada 2020 roku!

szczegóły   youtube 

 

monitoring 1305045 1920KPCEN W BYDGOSZCZY zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów wszystkich typów placówek oświatowych również tych, którym po raz pierwszy powierzono to stanowisko do udziału w warsztatach  online NADZÓR DYREKTORA NAD BEZPIECZEŃSTWEM W SZKOLE I PLACÓWCE  - CZ.IIktóre odbędą się  30 listopada 2020 roku. o godz. 10.00.

 

szczegóły   zapisy

 

 

 

books 3071110 1920Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli W Bydgoszczy zaprasza nauczycieli mianowanych na szkolenie online dotyczące awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego  POSTĘPOWANIE KWALIFIKACYJNE NA STOPIEŃ NAUCZYCIELA DYPLOMOWANEGO.  

Szkolenie odbędzie się  30.11.2020, 4.12.2020, 10.12.2020 roku na platformie ClickMeeting:  6 godzin (3 spotkania po 2 godziny lekcyjne).

 

 

 

 

obraz 25.11

Jak wskazują badania uczniowie podczas nauki online odczuwają samotność, brak motywacji i gorszą koncentrację. Jednocześnie deklarują, że chętnie uczą się od siebie nawzajem. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli zaprasza nauczycieli matematyki na bezpłatne interaktywne warsztaty, które mają na celu doskonalenie umiejętności pracy w grupach na zdalnej lekcji matematyki. Zajęcia poprowadzą ekspertki ze Szkoły Edukacji PAFW i Uniwersytetu Warszawskiego: Magdalena Jurewicz i Beata Ordakowska–Szumska. Warsztaty są dotowane przez Fundację MBanku.

Pierwsze spotkanie 1.12.2020 roku o godz. 16.00 na platformie Classroom. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje dotyczące dostępu do szkolenia.
 

 

video conference 5167472 1920Pragnę Państwa zaprosić na kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowania fizycznego, w której będziemy omawiać zdalne ocenianie w wychowaniu fizycznym. 

Osoby zainteresowane zapraszam na zdalne spotkanie organizacyjne w dniu 1 grudnia br. o godzinie  16.00.  

W ramach sieci uczestnicy będą mieli możliwość podniesienia kompetencji zawodowych, otrzymają także zaświadczenia.

zapisy

 

time 2980690 1920KPCEN W BYDGOSZCZY zaprasza nauczycieli wszystkich typów placówek oświatowych na  szkolenie online ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE.

 

Szkolenie online odbędzie się w dniu 03.12.2020 r. w godz. 15.00.

 

szczegóły   zapisy

 

 

 

businesswoman 2817567 1920Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy serdecznie zaprasza nauczycieli języków obcych wszystkich typów szkół na konferencję Forum Praktyków (Zdalne) rozwijanie kompetencji językowych uczniów na różnych etapach edukacyjnych, które odbędzie się w sobotę, 5 grudnia 2020, w godz. 9:30–12:30 na platformie ClickMeeting.
Celem konferencji jest stworzenie forum do wymiany doświadczeń, rozwiązań, pomysłów związanych z rozwijaniem kompetencji językowych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem pracy w systemie zdalnym, a także nawiązanie, pogłębianie kontaktów między nauczycielami zmierzających do realizacji wspólnych zadań oraz budowania sieci współpracy i samokształcenia. 
Prezenterzy to nauczyciele – praktycy, którzy przedstawią własne doświadczenia i refleksje, a prezentacje będą stanowić przyczynek do dyskusji.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje dotyczące dostępu do szkolenia oraz zaświadczenie po jego ukończeniu.

Dodatkowe informacje: 
Justyna Adamska - język angielski - justyna.adamska@cen.bydgoszcz.pl
Katarzyna Karska-Rasmus - język niemiecki i inne języki obce  katarzyna.karska-rasmus@cen.bydgoszcz.pl                             szczegóły
 

puzzle 3223941 1920Zapraszamy dyrektorów, wicedyrektorów wszystkich typów placówek oświatowych również tych, którym po raz pierwszy powierzono to stanowisko do udziału w  szkoleniu online  KOMPENDIUM PRAWA WEWNĄTRZSZKOLNEGO, które odbędą się 7 grudnia 2020 roku o godz.10.00.

 

szczegóły     zapisy

 

 

man 3653346 1920Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli zaprasza  nauczycieli języka polskiego szkół ponadpodstawowych na konferencję metodyczną online, której przewodnim tematem będzie analiza i interpretacja tegorocznych wyników egzaminu maturalnego.

Wspólnie zastanowimy się, jak uczyć, na jakie treści zwracać uwagę, jak mobilizować uczniów, aby umożliwić maturzystom uzyskanie dobrych wyników z języka polskiego w 2021 roku.

Zapraszamy na ClickMeeting  7 grudnia br. o godz. 15.00

 zapisy

 

road sign 361513 1920Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli zaprasza  nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych na konferencję metodyczną online, której przewodnim tematem będzie analiza i interpretacja tegorocznych wyników egzaminu ósmoklasisty.

Wspólnie zastanowimy się, jak uczyć, na jakie treści zwracać uwagę, jak mobilizować uczniów, aby umożliwić ósmoklasistom uzyskanie dobrych wyników podczas egzaminu z języka polskiego w 2021 roku.

Zapraszamy na ClickMeeting 10 grudnia br. o godz. 15.00

zapisy

 

 

Nauczyciele konsultanci Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprojektowali interaktywną, wirtualną grę promującą działania placówki. Przed uczestnikami zabawy jest duże wyzwanie. Trzeba być czujnym i uważnym. Część elementów na planszach jest ukrytych. Uczestnik gry musi je odszukać, odczytać ich zawartość, odkryć elementy, rozwiązać quiz, poznać historię miejsca i ludzi. Wszystko utrzymane jest w konwencji gamifikacji: aktywizowania i zdrowej rywalizacji.

Życzymy miłej zabawy i zdobycia maksymalnej ilości punktów.
 
Wejdź do gry: https://tiny.pl/7pv6x

 

linka 11

Szanowni Państwo Nauczyciele przedszkoli i klas I - III szkół podstawowych, utworzyliśmy dla Państwa LINKĘ EDUKACYJNĄ, na której zawiesiliśmy adresy inspirujących stron internetowych.

Jeśli korzystacie Państwo z różnych e-materiałów i dostępnych stron, a może opracowaliście własne propozycje, podzielcie się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie z innymi nauczycielami.

Prosimy, prześlijcie na adres jan.szczepanczyk@cen.bydgoszcz.pl interesujące, według Was, pomysły.

Kliknij na obrazek…

 

 

evergreen 2025158 1280Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do udziału w konkursie  na  zaprojektowanie  gry  dydaktycznej,  której  motywem  przewodnim  są  drzewa  GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim.
Celem konkursu jest promowanie dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego województwa kujawsko-pomorskiego, inspirowanie twórczością Leona Wyczółkowskiego do kreatywnego działania nauczyciela na rzecz dzieci i młodzieży, a także promowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych i metodycznych w pracy z dziećmi i uczniami oraz upowszechnianie dobrych praktyk edukacyjnych.
 

 

zapraszamyPo raz kolejny zapraszamy uczniów z naszego regionu do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Interdyscyplinarnym o Wielkich Polakach. Bohaterem edycji w roku szkolnym 2020/2021 jest „Prymas Stefan Wyszyński na tle historii Polski w XX i XXI wieku”. Regulamin oraz  szczegóły dotyczące kolejnych etapów konkursu podane zostaną w późniejszym terminie.

W razie pytań prosimy zwracać się do przewodniczących komisji rejonowych:
Komisja rejonowa nr 1 (miasto Bydgoszcz, powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, tucholski) – Katarzyna Karska-Rasmus  - katarzyna.karska-rasmus @cen.bydgoszcz.pl  
Komisja rejonowa nr 6 (powiaty: inowrocławski, mogileński, żniński) - Iwona Rostankowska - iwona.rostankowska@cen.bydgoszcz.pl

Przypominamy, że zgłoszenie szkoły na konkurs do etapu szkolnego (tylko nazwa, adres szkoły i liczba uczniów – bez imion i nazwisk) odbywa się drogą mailową do przewodniczącego etapu rejonowego, wybierając właściwy rejon.

Literatura do etapu szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego znajduje się na stronie organizatora – Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.

szczegóły

 

przy kawieKujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza w roku 2020/2021 na  bezpłatne indywidualne konsultacje  prowadzone dla dyrektorów, wicedyrektorów,  kadry zarządzającej oświatą.

W ramach indywidualnych spotkań (z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych) będzie można skonsultować, omówić m.in. sprawy dotyczące problemów oświatowych natury prawnej.

 

szczegóły

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!