Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy


niepodlegla

A A A

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy zaprasza do III edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” i do Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych.

Ten autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma pomóc młodzieży w zrozumieniu tematyki ubezpieczeń społecznych i uświadomić im istotną rolę ubezpieczeń w dorosłym życiu. 
Wiedza zdobyta podczas „Lekcji z ZUS” bardzo przyda się, gdy jako pracownicy lub właściciele firm zetkną się z zagadnieniami ubezpieczeń społecznych.
Dzięki „Lekcjom z ZUS” młodzi ludzie poznają podstawy obowiązującego w Polsce systemu ubezpieczeń społecznych, obowiązki jego uczestników i rodzaje świadczeń przysługujących osobom ubezpieczonym oraz zdobędą umiejętności użyteczne na rynku pracy np. jak zgłosić siebie do ZUS jako przedsiębiorcę, jak zgłosić zatrudnione osoby, jak rozliczyć składki za pomocą e-urzędu, czyli Platformy Usług Elektronicznych ZUS.
Projekt obejmuje cztery lekcje. Wszystkie materiały dla nauczycieli i uczniów dostępne są stronie www.zus.pl/edukacja . Zapewniamy również pomoc merytoryczną.
Uczniów, którzy wezmą udział w programie zapraszamy do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, która od tego roku zastąpi dawny Konkurs Wiedzy. Olimpiada jest trzyetapowa. Etap I szkolny odbędzie się 29 listopada 2016, II etap wojewódzki 14 marca 2017 r., a finał - 25 kwietnia 2017 r. w Warszawie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Wszystkie szkoły, które chcą wziąć udział w „Lekcjach z ZUS” w roku szkolnym 2016/2017 prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 30 września, w formie elektronicznej na adres: alina.szalkowska@zus.pl lub pocztą na adres: ZUS Oddział w Bydgoszczy, Wydział Organizacji i Analiz, ul. Świętej Trójcy 33, 85-224 Bydgoszcz.
Natomiast zgłoszenie udziału w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych prosimy przesłać pocztą do 14 listopada na adres Komitetu Wojewódzkiego: ZUS Oddział w Toruniu, ul. Mickiewicza 33/39, pokój 330, 87-100 Toruń.
Szczegółowych informacji na temat programu udziela Alina Szałkowska, telefonicznie pod numerami 52 3418124, 502412479 lub elektronicznie pod adresem: alina.szalkowska@zus.pl
Zachęcamy Państwa do udziału w projekcie.

Our website is protected by DMC Firewall!