CEN Bydgoszcz 6        


A A A

15 lutego 2017r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej odbyły się warsztaty dla nauczycieli "Matura z matematyki 2017" w ramach sieci współpracy i samokształcenia. Zajęcia prowadziła pani mgr Ewa Ludwikowska konsultant z Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
W spotkaniu wzięło udział 13 nauczycieli matematyki ze szkół ponadgimnazjalnych w Koronowie, Sypniewie i Tucholi. Informacja prasowa o warsztatach została  zamieszczona na stronie internetowej powiatu tucholskiego.

Link do strony: http://www.tucholski.pl/news/spotkanie-nauczycieli-matematyki-w-zespole-szkol-licealnych-i-technicznych-im--ziemi-tucholskiej

Szanowni Państwo Dyrektorzy
Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy uprzejmie informuje, że po raz kolejny organizuje próbną maturę z matematyki:
  - poziom podstawowy - 3 marca 2017 o godz. 8.00
  - poziom rozszerzony - 2 marca 2017 o godz. 12.00.

W bieżącym roku arkusze diagnostyczne i schematy oceniania wraz z kartoteką, w trosce o nieujawnienie, zostaną przesłane drogą elektroniczną w dniu 27 lutego na bezpieczne adresy e-mail wskazane przez Państwa Dyrektorów. Proszę o zgłoszenia elektroniczne  do czwartku 23 lutego 2017 na adres: ewa_ludwikowska@o2.pl wraz z podaniem danych:

  1. Imię i nazwisko dyrektora
  2. Szkoła
  3. Tel. kontaktowy
  4. Adres e-mail, na który mają zostać przesłane materiały.

Z poważaniem
Ewa Ludwikowska
nauczyciel konsultant KPCEN w Bydgoszczy

KUJAWSKO-POMORSKIE  CENTRUM  EDUKACJI  NAUCZYCIELI W BYDGOSZCZY,
NAJWYŻSZA RADA BADAŃ NAUKOWYCH W HISZPANII
i PRZEDSZKOLE NR 34  ,,MALI ODKRYWCY” W BYDGOSZCZY

serdecznie zapraszają nauczycieli przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych i wszystkich zainteresowanych na trzydniowe szkolenie naukowe łączące teorię z praktyką:

KOMPETENCJE NAUKOWE DZIECI WE WCZESNEJ EDUKACJI,

które odbędzie się w dniach  21-23  lutego 2017 roku w KPCEN w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9. Wykład i zajęcia poprowadzą - María José Gómez Díaz: koordynator  ProgramuCSIC w szkole i María Ruiz del Árbol Moro: archeolog oraz  Salomé Cejudo Rodríguez. Hiszpańskie ekspertki w prosty i przystępny sposób przedstawią wybrane zagadnienia dotyczące elektromagnetyki, elektryczności,gazów w atmosferze, życia na ziemi, akustyki, optyki, mechaniki i archeologii. Szkolenie ma na celu  przybliżenie dwóch światów: nauki i edukacji małego dziecka.

Więcej...

Ministerstwo Energii zaprasza nauczycieli szkół ponadpodstawowych oraz doradców metodycznych z placówek doskonalenia nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie na najlepszy scenariusz zajęć lekcyjnych lub pozalekcyjnych pn. „Wiem jak uczyć o energii jądrowej”.

Więcej...      Formularz zgłoszenia        Regulamin konkursu       Oświadczenie

cybernauci

uprzejmie informujemy, że 15 lutego 2017 r. (środa) odbędzie się kolejne spotkanie z nowoczesnymi technologiami, na które serdecznie zapraszamy. Tym razem tematem są Cybernauci. Będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie w sieci. Z tej okazji przyjedzie z Warszawy Emisariusz Bezpiecznego Internetu. To wyjątkowy czas, ponieważ nasze przedsięwzięcie niemal zbiega się z Dniem Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypada 7 lutego.

Zapisy są możliwe tylko przez formularz zgłoszeniowy.
Dla osób, które chcą wiedzieć więcej: program
Organizator: Robert Preus, rp@cen.bydgoszcz.pl, kom. 603 365 324

Our website is protected by DMC Firewall!