Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy


niepodlegla

A A A

Jesteś nauczycielem? Zapisz się na szkolenie i poznaj aktualne trendy w edukacji oraz dowiedz się jak wykorzystać nowoczesne technologie w procesie nauczania.

 Pracownia 2.0

Nie wierzysz, gdy twoi uczniowie mówią, że potrafią się uczyć, gdy obok włączony komputer, Skype, muzyka, a przez ramię zagaduje kolega? Dla ciebie to chaos, a dla nich – naturalne środowisko. Jak dotrzeć do takiej młodzieży? Pomoże ci w tym program Pracownia 2.0, pokazujący jak wykorzystać nowe technologie w procesie edukacyjnym.
W ramach szkolenia zajmiemy się m.in.:

  • tym, jak nowe technologie wpływają na funkcjonowanie dzieci w różnym wieku,
  • podyskutujemy o związanych z tym wyzwaniach edukacyjnych i szansach, jakie nowe media dają uczniom i nauczycielom, szczególnie w zakresie indywidualizacji procesu kształcenia
  • omówimy podstawowe metody wspomagania procesu nauczania za pomocą nowych technologii oraz możliwości i ograniczenia wspomagania rozwoju uczniów za pomocą skomputeryzowanych treningów poznawczych
  • poznamy trendy w nowoczesnej edukacji i potencjał ich wykorzystania w pracy
  • omówimy interesujące przykłady wykorzystania nowoczesnych technologii do wsparcia edukacyjnego uczniów (na poziomie organizacji procesu kształcenia, metodyki nauczania konkretnych przedmiotów oraz indywidualizacji edukacji)
  • stworzymy projekty wykorzystania nowych technologii do wsparcia nas w realizacji wyznaczonych celów edukacyjnych

Szczegółowy program dostępny będzie do końca tygodnia.

Dla kogo?

Pracownia 2.0 to szkolenie przede wszystkim dla nauczycieli, jednak w miarę wolnych miejsc zapraszamy także pozostałe osoby, które zajmują się edukacją młodzieży: bibliotekarzy, animatorów i studentów kierunków pedagogicznych.

Czas i miejsce 

Zapraszamy na weekendowy zjazd w następującym terminie: 19- 20 listopada.
Zajęcia odbędą się w siedzibie NInA, przy ul. Wałbrzyskiej 3/5

Prowadzący

dr Dorota Żelechowska – doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii, pracowniczka naukowa (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet SWPS w Warszawie), specjalizuje się w psychologii poznawczej, w szczególności w treningach poznawczych dla dzieci i dorosłych, badaczka czynników determinujących osiągniecia szkolne dzieci, life coach.

Karolina Szczepaniak - na co dzień pracuje jako menadżerka projektów IT. Zajmuje się również edukacją z zakresu nowych technologii, ochrony prywatności i bezpieczeństwa w sieci. W 2015 roku ukończyła Szkołę Trenerską STOP prowadzoną przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych. Współpracuje z takimi organizacjami jak Centrum Cyfrowe, Fundacja 5medium oraz Fundacją Panoptykon, z którą jest związana od 5 lat.

Rekrutacja i kontakt

Liczba miejsc: 20

Przypominamy, że udział we wszystkich naszych działaniach jest bezpłatny.
Dla chętnych z poza Warszawy możemy zapewnić jeden nocleg (z soboty na niedzielę), jeżeli odpowiednio wcześnie zostaniemy poinformowani o takim zapotrzebowaniu.
Prosimy o zgłoszenia na adres edukacja@nina.gov.pl (w tytule wiadomości „Pracownia 2.0”) lub telefonicznie: 22 380 49 81. 

Michalina Furtak
dział ds. edukacji i badań
education and research departament

image001

       Narodowy Instytut Audiowizualny
       National Audiovisual Institute
       ul. Wałbrzyska 3/5 | 02-739 Warszawa 
       www.nina.gov.pl | www.ninateka.pl

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd