CEN Bydgoszcz 6        


A A A

W poniedziałek 12 grudnia br. w siedzibie Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Inowrocławiu ul. Roosevelta 36/38, pokój nr 133 (II piętro) będzie można skorzystać z porady prawnej specjalisty z Biura Rzecznika Praw Dziecka.
Pomoc będzie można uzyskać w godzinach od 10.00 do 16.00 osobiście bądź dzwoniąc pod numer 52 355 95 24.

 Jest to piąty z cyklu comiesięcznych dyżurów specjalistów z Biura Rzecznika Praw Dziecka w Kujawsko-Pomorskiem. Pierwszy odbył się 4 lipca w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy, drugi 16 września we Włocławku, trzeci 14 października w Toruniu, natomiast czwarty 18 listopada br. w Grudziądzu.

W przyszłym roku konsultacje będą prowadzone nadal w kolejnych miejscowościach Województwa między innymi w Tucholi, Rypinie, Golubiu-Dobrzyniu.

W trakcie dyżuru zainteresowane osoby mogą otrzymać szczegółowe informacje dotyczące praw małoletnich oraz możliwości ich zabezpieczenia przed bezprawną ingerencją. Na spotkanie z ekspertem Rzecznika Praw Dziecka zapraszamy w szczególności osoby posiadające informacje o naruszeniu praw dziecka.  W trakcie dyżuru będzie można zgłosić Rzecznikowi indywidualne sprawy dotyczące np. zaniedbań lub stosowania przemocy wobec małoletnich, zagrożenia ich praw w sytuacjach konfliktów rodzicielskich, problemów w zapewnieniu dzieciom optymalnych warunków opiekuńczo-wychowawczych. 

Serdecznie zapraszam do udziału w panelu dyskusyjnym Czy papierowa książka to efektowny luksus? – przyszłość książki w dobie cyfryzacji. Dyskusję poprowadzą koleżanki z ZSO nr 6 w Bydgoszczy Maria Radzińska-Siedlaczek i Agnieszka Grochowska. Spotkanie odbędzie się 12 grudnia 2016 roku (poniedziałek) w KPCEN w Bydgoszczy, godz. 15.00.

Szczegółowych informacji udziela Ilona Zduńczuk , tel. 52 349 31 50 wew. 37, e-mail: ilona.zdunczuk@cen.bydgoszcz.pl

W dniach od 24 do 28 października 2016 roku w Najwyższej Radzie Badań Naukowych CSIC (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas) w Hiszpanii, z udziałem przedstawicieli  Kujawsko-Pomorskiego  Centrum  Edukacji  Nauczycieli w Bydgoszczy i sześciu innych partnerskich instytucji z Włoch, Hiszpanii, Litwy, Estonii i Polski,  odbyła się inauguracja  realizacji  projektu w ramach ERASMUS + 

Więcej...

14 grudnia 2016 roku  zapraszamy  dyrektorów, nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na  konferencję:

Mały Informatyk. Nauka programowania w przedszkolu  i w szkole podstawowej.  Multimedialna placówka w XXI wieku.   

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAŁĄCZNIKU - Zapraszam Krystyna Karpińska

Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Moje Bambino

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd