Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy


niepodlegla

A A A

5 czerwca br. w sali widowiskowe Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie XXVI edycji konkursu Kangur Matematyczny w regionie bydgoskim. Na uroczystość przybyli zdobywcy nagród I i II stopnia w XXVI edycji konkursu, ich nauczyciele oraz zaproszeni goście. Zebranych przywitała Pani Mariola Cyganek, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, placówki organizującej konkurs w naszym regionie. Następnie z krótkimi przemowami wystąpiły: Pani Małgorzata Oborska, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty oraz Pani Marlena Richert, przedstawiciel Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.

Po oficjalnych wystąpieniach konferansjerzy (uczniowie z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy) przedstawili kilka informacji na temat historii konkursu na świecie i w Polsce oraz zaprosili do obejrzenia występu zespołu uczennic Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bydgoszczy, pracującego pod kierunkiem pani Doroty Chiberskiej oraz pani Agnieszki Borkowskiej-Kucharskiej. W ich wykonaniu zobaczyliśmy dwa tańce: pawanę i poloneza oraz interpretacje ruchowe do kompozycji Gustawa Holsta i Alfreda Schnittke.

W dalszej kolejności konferansjerzy przypomnieli zasady przyznawania nagród w konkursie i przystąpiono do rozdania nagród w XXVI edycji konkursu. W tegorocznej edycji konkursu w regionie bydgoskim brało udział 13 193 uczestników. Nagrody I stopnia i tytuł Laureata otrzymało 18 uczniów (Żaczek – 5, Maluch – 6, Beniamin – 5, Junior – 1, Student – 1). Nazwiska uczniów, którzy uzyskali nagrody I stopnia odczytała Barbara Zielińska, koordynator konkursu w regionie bydgoskim, a nagrody wręczyli przedstawiciele sponsorów – Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Bydgoszczy oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Nagrody II stopnia wręczono 119 uczniom (Żaczek – 22, Maluch – 45, Beniamin – 26, Kadet – 14, Junior – 8, Student – 4). Nazwiska uczniów odczytywały kolejno członkinie z Regionalnego Komitetu Organizacyjnego Konkursu: Jadwiga Sterczewska, Marianna Rosół, Grażyna Król i Teresa Chrapkowska-Ryba, a nagrody wręczały Panie: Małgorzata Oborska (KO w Bydgoszczy), Marlena Richert (WEiS UM Bydgoszczy), Mariola Cyganek oraz Barbara Daroń (KPCEN w Bydgoszczy).

 

Our website is protected by DMC Firewall!