Próbna matura z matematyki

CEN Bydgoszcz 6        


×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów konferencja_metodyczna oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

A A A

25 kwietnia 2016 roku zapraszamy nauczycieli przedszkoli i klas I - III na warsztaty

PIRAMIDA  ZDROWEGO  ŻYWIENIA  I  AKTYWNOŚĆ  FIZYCZNA NA  WESOŁO. 

Czytaj więcej...

W dniach od 8 do 10 kwietnia 2106 roku odbył się w Poznaniu finał VI edycji Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Po II etapie konkursu, który miał miejsce w lutym  bieżącego roku, w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, do finału zakwalifikowało się czworo uczniów z Bydgoszczy. Wszyscy oni zdobyli tytuł finalistów Olimpiady. Wśród laureatów, czyli dziesięciu najlepszych w kraju, znaleźli się:

Milena Marcichowska i Magda Pieniążek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Jakub Jaworski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy. 10 kwietnia laureaci odebrali dyplomy i nagrody od organizatorów podczas uroczystego Finału Olimpiady, który odbył się w siedzibie Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.  9 kwietnia natomiast, wzięli udział w wieczorze kulturalnym, którego motywem przewodnim była kultura kubańska.

To jednak nie koniec sukcesów bydgoskiej młodzieży. W konkursie towarzyszącym VI edycji Olimpiady Języka Hiszpańskiego, polegającym na stworzeniu materiału promocyjnego dotyczącego Urugwaju, pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z sekcji dwujęzycznej z językiem hiszpańskim z Gimnazjum nr 23 im. Szarych Szeregów w Bydgoszczy, natomiast trzecie miejsce uczennice sekcji dwujęzycznej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Podczas wieczoru kulturalnego przedstawiciele obu grup zaprezentowali swoje prace w języku hiszpańskim i odebrali nagrody od Ambasadora Urugwaju w Polsce,
Jego Ekscelencji Pabla Scheinera.

Zdjęcia: M. Wegner, A. Mazur, A. Wrombel

Zapraszamy  na warsztaty metodyczne, pt.

Ocenianie kształtujące jako sposób podnoszenia efektywności kształcenia,

które odbędą się  29 kwietnia 2016 r. (piątek) o godz. 15.15 w KP CEN w Bydgoszczy ul. Jagiellońska 9, sala 20. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia: violetta.panfil@cen.bydgoszcz.pl

oraz w dziale KALENDARIUM SZKOLEŃ

Ogólnopolski konkursu edukacyjny  „Finansoaktywni. Misja: Budżet” realizowanego przez Ministerstwo Finansów.
Zgłoszenia do 29 kwietnia 2016 roku.
Głównym celem konkursu jest zapoznanie młodzieży gimnazjalnej z pojęciem budżetu – od rodzinnego aż do budżetu państwa oraz podkreślenie istoty płacenia podatków, które stanowią najważniejszą część dochodów państwa.
Do wygrania w konkursie są cenne nagrody – dwudniowa wycieczka do Warszawy dla 10 zespołów z wybranych szkół, tablety dla trzech najlepszych grup, a dla pozostałych finalistów – zestawy specjalnie przygotowanych upominków. Dodatkowo, opiekunowie 10 zespołów otrzymają tablety.

Regulamin konkursu...
https://finansoaktywni.pl/

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów konferencja_metodyczna oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

12 kwietnia 2016 r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli przyrody szkół podstawowych, pt.

Eksperyment chemiczny na lekcjach przyrody.

Konferencja miała na celu doskonalenie umiejętności nauczycieli w prowadzenia eksperymentów na lekcjach przyrody w szkole podstawowej.
Konferencję poprowadził  Łukasz Sporny i Piotr Wróblewski z Centrum Chemii w Małej Skali przy Pracowni Dydaktyki Chemii UMK w Toruniu.
Uczestniczący w spotkaniu nauczyciele mieli okazję nie tylko do obserwacji ciekawych eksperymentów, ale także do ich samodzielnego przeprowadzenia. Ponadto nauczyciele otrzymali ciekawe materiały dydaktyczne zawierające opis odczynników i sprzętu potrzebnego do przeprowadzenia doświadczeń, a także instrukcje i schematy ich wykonania. Prowadzący zwrócili również uwagę na sposób formułowania wyników i wniosków z przeprowadzonych eksperymentów.

Violetta Panfil-Smolińska
Wiesława KitajgrodzkaKP CEN w Bydgoszczy

{gallery width=300}konferencja_metodyczna/{/gallery} 
foto: Violetta Panfil-Smolińska

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd