Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy


×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów konferencja_metodyczna oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

niepodlegla

A A A

W dniach od 8 do 10 kwietnia 2106 roku odbył się w Poznaniu finał VI edycji Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Po II etapie konkursu, który miał miejsce w lutym  bieżącego roku, w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, do finału zakwalifikowało się czworo uczniów z Bydgoszczy. Wszyscy oni zdobyli tytuł finalistów Olimpiady. Wśród laureatów, czyli dziesięciu najlepszych w kraju, znaleźli się:

Milena Marcichowska i Magda Pieniążek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Jakub Jaworski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy. 10 kwietnia laureaci odebrali dyplomy i nagrody od organizatorów podczas uroczystego Finału Olimpiady, który odbył się w siedzibie Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.  9 kwietnia natomiast, wzięli udział w wieczorze kulturalnym, którego motywem przewodnim była kultura kubańska.

To jednak nie koniec sukcesów bydgoskiej młodzieży. W konkursie towarzyszącym VI edycji Olimpiady Języka Hiszpańskiego, polegającym na stworzeniu materiału promocyjnego dotyczącego Urugwaju, pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z sekcji dwujęzycznej z językiem hiszpańskim z Gimnazjum nr 23 im. Szarych Szeregów w Bydgoszczy, natomiast trzecie miejsce uczennice sekcji dwujęzycznej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Podczas wieczoru kulturalnego przedstawiciele obu grup zaprezentowali swoje prace w języku hiszpańskim i odebrali nagrody od Ambasadora Urugwaju w Polsce,
Jego Ekscelencji Pabla Scheinera.

Zdjęcia: M. Wegner, A. Mazur, A. Wrombel

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów konferencja_metodyczna oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

12 kwietnia 2016 r. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli przyrody szkół podstawowych, pt.

Eksperyment chemiczny na lekcjach przyrody.

Konferencja miała na celu doskonalenie umiejętności nauczycieli w prowadzenia eksperymentów na lekcjach przyrody w szkole podstawowej.
Konferencję poprowadził  Łukasz Sporny i Piotr Wróblewski z Centrum Chemii w Małej Skali przy Pracowni Dydaktyki Chemii UMK w Toruniu.
Uczestniczący w spotkaniu nauczyciele mieli okazję nie tylko do obserwacji ciekawych eksperymentów, ale także do ich samodzielnego przeprowadzenia. Ponadto nauczyciele otrzymali ciekawe materiały dydaktyczne zawierające opis odczynników i sprzętu potrzebnego do przeprowadzenia doświadczeń, a także instrukcje i schematy ich wykonania. Prowadzący zwrócili również uwagę na sposób formułowania wyników i wniosków z przeprowadzonych eksperymentów.

Violetta Panfil-Smolińska
Wiesława KitajgrodzkaKP CEN w Bydgoszczy

{gallery width=300}konferencja_metodyczna/{/gallery} 
foto: Violetta Panfil-Smolińska

7 kwietnia 2016 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyło się spotkanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz naszej placówki.

Celem spotkania była debata na temat współpracy jednostek samorządu terytorialnego z placówką doskonalenia nauczycieli.

Czytaj więcej...

Our website is protected by DMC Firewall!