Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy

https://cen.bydgoszcz.pl/cen/wydarzylo-sie-1/20232024/pazdziernik/20771,OGOLNOPOLSKA-KONFERENCJA-SZKOLENIOWA-DORASTANIE-BEZ-LEKU-I-PRESJI.html
21.07.2024, 23:49

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA DORASTANIE BEZ LĘKU I PRESJI

Czy dorastanie bez lęku i presji jest możliwe w dzisiejszych czasach? Jak jest rola akceptacji i empatii w edukacji? Czy potrafimy zdefiniować główne bariery rozwoju praw i podmiotowości dziecka w dobie społeczeństwa informacyjnego, określić zagrożenia dla rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży? Na ile, jako wychowawcy, opiekunowie podejmujemy się zrozumienia młodzieży transpłciowej? Na te i szereg innych pytań odpowiedzą w swych prelekcjach goście konferencji: naukowcy, wykładowcy akademiccy, specjaliści.

 

Czy dorastanie bez lęku i presji jest możliwe w dzisiejszych czasach? Jak jest rola akceptacji i empatii w edukacji? Czy potrafimy zdefiniować główne bariery rozwoju praw i podmiotowości dziecka w dobie społeczeństwa informacyjnego, określić zagrożenia dla rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży? Na ile, jako wychowawcy, opiekunowie podejmujemy się zrozumienia  młodzieży transpłciowej? Na te i szereg innych pytań odpowiedzą w swych prelekcjach goście konferencji: naukowcy, wykładowcy akademiccy, specjaliści.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Zespół Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy, Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy  oraz  Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja Orange.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki,  Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik,  Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dr hab. Benedykt  Odya,  prof. Uczelni,  Instytut Praw Dziecka im. Janusza Korczaka.

Konferencja odbędzie się 7 października 2023 roku o godz. 9.00 w sali  konferencyjnej Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ul. K. Szymanowskiego 3.

Zapraszamy dyrektorów placówek oświatowych, nauczycieli, pedagogów, psychologów.

PROGRAM KONFERENCJI (link pdf)

ZAPISY

 

Opcje strony