Aktualnie znajdujesz się na:

GALA PODSUMOWUJĄCA ETAP REJONOWY XI EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO O WIELKICH POLAKACH

14 marca 2023 roku o godzinie 11.00 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9 odbyła się uroczysta gala podsumowująca etap rejonowy XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. Temat tegorocznych zmagań to Mikołaj Kopernik i jego czasy.

W gali wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z rejonu bydgoskiego oraz inowrocławskiego, którzy uzyskali najlepsze wyniki w konkursie i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Na uroczystość przybyli razem z nauczycielami, dyrektorami szkół i rodzicami.

Robert Preus, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy powitał zaproszonych gości:

  • Marię Oborską, Kujawsko-Pomorskiego Wicekuratora Oświaty
  • Zbigniewa Ostrowskiego, Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • Grażynę Szabelską, Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Rodziny
  • ks. Sylwestra Szwajcę, dyrektora Centrum Edukacji Młodzieży im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.

Dyrektor Preus pogratulował uczniom, nauczycielom i rodzicom sukcesu. Zwrócił też uwagę na szczególne wartości promowane w czasie tego konkursu. Z kolei Zbigniew Ostrowski, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego,  w swoim wystąpieniu przybliżył sylwetkę Mikołaja Kopernika, opowiedział o swoich szkolnych wspomnieniach związanych z wielkim astronomem. Maria Oborska, Kujawsko-Pomorskiego Wicekurator Oświaty, podkreśliła znaczenie odkrycia dokonanego przez Mikołaja Kopernika dla rozwoju nauki. Zwróciła też uwagę na to, jak działania i postawa życiowa bohatera konkursu może wpływać na przedstawicieli młodego pokolenia i zaangażowanie w realizację zamierzonych celów. Natomiast Grażyna Szabelska, Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Rodziny, podziękowała zarówno uczestnikom konkursu, jak ich rodzinom za zaangażowanie w podejmowanie wyzwań, niepoddawanie się i wytrwałe dążenie do celu. Głos zabrał też ks. Sylwester Szwajca, który jako organizator konkursu przedstawił jego ideę. Podziękował za udział w konkursie i życzył sukcesów w zmaganiach podczas etapu wojewódzkiego.

 

Laureaci i finaliści etapu rejonowego konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz słuchawki ufundowane przez organizatorów konkursu. Zdobywcy I miejsca otrzymali rowery ufundowane przez Rafała Bruskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy (rejon 1) oraz Mikołaja Bogdanowicza, Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego (rejon 6).

 

Zwycięzcy etapu rejonowego XI edycji konkursu:

 

Rejon nr 1 (miasto Bydgoszcz, powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, tucholski)

I miejsce – Radosław Kabat ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie,  opiekun Lucyna Zająkała

II miejsce – Maria Cichońska ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, opiekun Barbara Wiencelewska-Cyranowicz

II miejsce – Sonia Magdalena Sztuba ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalewie, opiekun Hanna Molenda

III miejsce – Jan Jóźwiak  ze Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, opiekun Karolina Siudzińska

Rejon nr 6 (miasto Inowrocław, powiaty: inowrocławski, mogileński, żniński)

I miejsce – Kacper Matuszewski ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Dąbrowie Biskupiej, opiekun Krzysztof Walczak

II miejsce – Patrycja Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Zygmunta Wilkońskiego w Inowrocławiu, opiekun Maria Kańkowska

III miejsce – Adam Matuszewski ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kujawskiej w Dąbrowie Biskupiej, opiekun Krzysztof Walczak.

Uroczystość uświetnił występ muzyczny Kingi Buchholz i Piotra Szczepańczyka.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 22 marca 2023 roku o godz. 12.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Szczególne podziękowania za trud włożony w przygotowanie zawodników do konkursu składamy nauczycielom – opiekunom uczniów.

Oprac: Iwona Rostankowska i Katarzyna Karska-Rasmus

 

 

Opcje strony

do góry