Aktualnie znajdujesz się na:

WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ W JĘZYKU OBCYM ROZSTRZYGNIĘTY

Festiwal Piosenki Świątecznej w Języku Obcym „Nastrój się na Święta" został zorganizowany po raz drugi przez nauczycieli języków obcych szkół podstawowych z terenu powiatów mogileńskiego, żnińskiego i Gminy Sicienko, działających w ramach sieci współpracy i samokształcenia Nauczycielski Klub Języków Obcych – NKJO.

Pomysłodawcą konkursu była Agnieszka Żarnowska, nauczycielka języka angielskiego i polskiego ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie. Koordynatorem sieci NKJO jest doradczyni metodyczna Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli Bydgoszczy  i nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 18 uczestników (soliści i zespoły). Uczniowie wykonali piosenki w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, ukraińskim i włoskim. Podczas oceny wykonawców jury wzięło pod uwagę następujące kryteria: poprawność intonacji i czystość linii melodycznej, emisję głosu, dykcję, poprawność fonetyczną i leksykalną śpiewanego tekstu oraz użycie strojów, rekwizytów, scenografię, a także ogólny wyraz artystyczny prezentacji wokalnej.

Laureatom gratulujemy! Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uczniów do konkursu. Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach festiwalu.

Opracowała: Sandra Kurdynowska

Opcje strony

do góry