PLASTYKA W SZKOLE

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprosiły nauczycieli plastyki na V edycję konferencji z warsztatami PLASTYKA W SZKOLE.

Wykład Analiza dzieła rzeźbiarskiego wygłosił historyk sztuki Wojciech Kieler. Omawiając kunszt artystów czy najsłynniejsze światowe dzieła, zachęcał równocześnie do obejrzenia z dziećmi i młodzieżą rodzimych zabytków, które można znależć w Bydgoszczy, Toruniu, Gnieźnie czy Włocławku.

Nauczyciele mieli okazję do wymiany doświadczeń podczas warsztatów Formy i faktury-malujemy nożyczkami – kolaż przeprowadzonych przez artystę malarza Bogusława Kurasia. Spotkanie zakończyło się wykonaniem Portretów w rozbitym lustrze techniką druku anastatycznego pod kierunkiem artysty grafika Ewy Gordon.

Dzięki inicjatywie artystów z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy nauczyciele wzbogacą zajęcia w szkole o nowe techniki, które uatrakcyjnią proces postrzegania i tworzenia dzieł przez uczniów. Na przyszłoroczną, VI edycję konferencji zapraszamy również zainteresowanych nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej.

 

Opracowanie i autor zdjęcia: Justyna Prud

 

Opcje strony

do góry