Konferncja STEAM

Serdecznie zapraszamy na konferencję STEAM – Międzynarodowy Dzień STEAM, która odbędzie się 15.11.2021 roku.

Celem konferencji jest prezentacja trendów i rozwiązań związanych z kształtowaniem kompetencji przyszłości w Polsce i na świecie. Konferencja została podzielona na bloki tematyczne takie jak: Przyszłość STEAM Lab, STEAM- owe Przedszkole, STEAM-owa Szkoła, STEAM-owy Uniwersytet, STEAM w kształceniu nauczycieli.

Zarejestruj się już teraz!

Partnerzy strategiczni:

Konferncja STEAM
STEAM ikonka

Konferencja 15 listopada – Międzynarodowy Dzień STEAM

9.30 - 9.40

powitanie gości Agnieszka Dąbrowska, iSpot, Jarosław Zaroń, Dyrektor MSCDN

9.40 - 10.00

Jak rozwijać kreatywność - walutę przyszłości dzięki STEAM? – wprowadzenie w konferencję dr hab. Marlena Plebańska

Laboratorium Przyszłości STEAM Lab

10.00 - 11.00
Laboratorium Przyszłości STEAM Lab – jak zaprojektować przestrzeń kreatywnej pracy STEAM- Piotr Szeligowski, ISKU
Jak wyposażyć Laboratorium Przyszłości STEAM Lab doświadczenia ostatnich 5 lat projektu STEAM Polska- Agnieszka Dąbrowska, iSpot
Jak przestrzeń STEAM sprzyja uczeniu się? - Doświadczenia MSCDN.
iSpot Prezentacja narzędzi – iPad i jego funkcje – Andrzej Suchocki, iSpot

11.10 - 11.30 Laboratorium Przyszłości STEAM- sesja pytań i odpowiedzi spotkanie z ekspertami

STEAM-owe Przedszkole

11.30 - 12.15
Prezentacja książki STEAM-owe Przedszkole, dr hab. Marlena Plebańska, dr Aleksandra Szyller
STEAM z klockami korbo, Sebastian Pontus, Przedszkole nr 43
STEAM-owe Bajka- M. Plebańska, Aleksandra Michalska-Szwagierczak

STEAM-owa Szkoła

12.20 - 13.20
"Od pomysłu do realizacji” – Sportowa 3 stawia na nowoczesną edukację, Piotr Adamczewski, Dyrektor SSP 3,
Projekty STEAMowe, Alicja Słomion SP 39 Gdańsk,
Jak pracować z uczniami STEAM-owo projektując mobilne aplikacje? - Barbara Halska

STEAM-owy Uniwersytet

13.25 - 14:05
Jak Uniwersytety powinny odpowiedzieć na potrzebę kształcenia STEAM? - dr Grzegorz Stunża, Uniwersytet Gdański
Jak kształcić STEAM-owych nauczycieli? – dr hab. Natalia Walter, Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań

STEAM w kształceniu nauczycieli

14.05 - 14.35
Rola i koncepcja kształcenia STEAM w regionalnych ośrodkach kształcenia nauczycieli Jerzy Maduzia, WOM Rybnik
Akademia STEAM- Anna Krusiewicz, MSCDN

14.35 - 14:45
Zakończenie konferencji. Agnieszka Dąbrowska, iSpot Jarosław Zaroń, MSCDN

Zarejestruj się już teraz!

STEAM ikonka

Poznaj prowadzących:

Piotr Adamczewski

Absolwent Politechniki Łódzkiej Wydziału Organizacji i Zarządzania oraz Akademii Strategicznego Przywództwa ICAN Institute. Uzyskał certyfikat Lean Six Sigma Black Belt.

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich. Do roku 2019 związany był z obszarem finansów i bankowości pracując w renomowanych instytucjach finansowych takich jak: mBank SA, Bank Pocztowy S.A, Centrum Rozliczeń i Informacji CERI Sp. z o.o. oraz Centrum Operacyjne Sp. z o.o. W instytucjach tych był odpowiedzialny za obszar rozwoju i sprzedaży, operacji bankowych, zarządzania projektami, finansów, audytu oraz budowania i wdrażania strategii operacyjnych, biznesowych i rozwoju. Uczestnik wielu szkoleń i seminariów z zarządzania organizacjami, zarządzania procesowego, zarządzania strategicznego i obszaru finansowego oraz wdrażania zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Zdobyte w korporacjach doświadczenia z sukcesem wdraża w obszarze edukacji, sportu, organizacji i zarządzania placówką oświatową pełniąc od 2019 roku funkcję Dyrektora Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Stawia na wdrażanie nowoczesnych i efektywnych metod i technik w procesie nauczania i uczenia się, nowoczesnych technologii i sprzętu oraz nowoczesnych metod i technik zarządzania placówką.

Piotr Adamczewski
Agnieszka Dąbrowska

Agnieszka Dąbrowska

Nasze obserwacje i doświadczenia nauczycieli pokazują, że praca z dziećmi niekonwencjonalnymi metodami owocuje większym zaangażowaniem uczniów, lepszym opanowaniem materiału i chęcią dalszej nauki. Wierzę, że nauczanie na sprawdzonych metodach, wykorzystujące nowoczesne technologie, pozwoli dzieciom pewnie wkroczyć w dorosłość i praktykować zdobytą wiedzę w życiu,  nie tylko w zawodowym.” Od 11 lat pracuje w międzynarodowych organizacjach w tym od ponad 5 lat związana z iSpot. Odpowiada za wdrażanie strategii rozwoju sprzedaży biznesu i edukacji. Realizuje projekty z takimi klientami jak: MasterCard, Citi, Orlen, PZU, Vision Express,  L’oreal, Dolby Poland, Allegro, American School of Warsaw, AKADEMEIA, Thames British School,  Fundacja Primus, MSCDN, CDT, placówki edukacyjne publiczne i prywatne oraz Urzędy Gmin i Miast.

Barbara Halska

Z wykształcenia informatyczka, specjalista ds marketingu w firmie Hostersi, była nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju i Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju, nagrodzona tytułem Nauczyciel Roku 2014. Wyróżniona w 2017 za działalność na rzecz rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Prelegentka TEDxRawaRiverSalon. Prelegentka wielu konferencji związanych z edukacją. Współautorka podstawy programowej dla kształcenia ogólnego z Informatyki.

Barbara Halska
Anna Krusiewicz

Anna Krusiewicz

Nauczyciel konsultant Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w zakresie języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych, m.in. w zakresie bibliotekoznawstwa; zarządzania oświatą. Wieloletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora szkoły i nauczyciela języka polskiego. Koordynatorka wielu projektów; autorka publikacji związanych z innowacjami. Prywatnie i zawodowo – pasjonatka gier planszowych, zwłaszcza takich, które można wykorzystać edukacyjnie

Jerzy Maduzia

Nauczyciel chemii i przedmiotów zawodowych w techniku analityku oraz nauczyciel – konsultant w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej, WOM w Rybniku. Przez 12 lat dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, Superdyrektor Szkoły roku 2017, wpisany na listę 100 osób zasłużonych dla rozwoju kompetencji cyfrowych w Polsce, promotor prac nagradzanych w Światowych Konkursach Innowacyjności w Belgii, Francji, Rosji, Kanadzie, USA, Malezji, Szwajcarii, Korei Południowej, na Tajwanie. Nagrodzony Orderem Wynalazczości „Edison Inventor Order of Merit” w II Światowym Konkursie Korea Invention News w Seulu. Pełnił rolę prelegenta w Ogólnopolskich Konferencjach dla Dyrektorów Szkół i Przedszkoli. Jest także jurorem w Światowych Konkursach Innowacyjności iCAN w Kanadzie oraz podczas International Warsaw Invention Show.

Jerzy Meduzia
Marlena Plebańska

Marlena Plebańska

Marlena Plebańska- Jeden z prekursorów polskiej e-edukacji, specjalizacja zarządzanie wiedzą, e-learning, Design Thinking.. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, North East Wales Institute of Higher Education, Szkoły Głównej Handlowej. Ekspert w zakresie kształcenia na odległość oraz wykorzystania nowych mediów w edukacji. Specjalista w zakresie zarządzania wiedzą. Lider polskiego e-learningu. Autorka ponad stu publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu publikacji popularno – naukowych z zakresu e-edukacji. Od 19 lat inspirator, projektant i strateg rozwiązań e-learningowych oraz zarządzania wiedzą w wielu polskich przedsiębiorstwach, szkołach, organizacjach poza rządowcy. Kierownik i konsultant projektów edukcyjnych oraz e-learningowcyh. Aktywny trener i wykładowca.

Sebastian Pontus

Wychowawca i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, filolog angielski. Metodyk i pasjonat wykorzystania robotyki, programowania, druku 3D i klocków konstrukcyjnych w edukacji, z bogatym doświadczeniem w tym obszarze. Finalista polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Lego Techer Award 2018, Photon EdTech Expert, Certyfikowany Teacher Trainer LEGO Education Academy. Autor lekcji, ćwiczeń i podręczników wykorzystujących roboty, drukarki 3D i klocki konstrukcyjne w edukacji. Trener w programie Superkoderzy, współautor ścieżki "3 Wymiary Matematyki" z zakresu Matematyki i Druku 3D. Administrator portalu i strony Mistrzowie Robotyki, Korbo Blocks Edu oraz grupy Roboty edukacyjne w szkole. Członek grupy Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini.

Aleksandra Schoen-Kamińska
Grzegorz Stużna

Grzegorz Stunża

Dr Grzegorz D. Stunża, adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej w Instytucie Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej i wiceprzewodniczący Gdańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie edukacji i animacji kultury (2014, 2017) na projekty z pogranicza edukacji kulturalnej i technologiczno-medialnej. W ramach stypendiów przygotował publikacje dla nauczycieli na temat korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Andrzej Suchocki

Certyfikowany specjalista Apple, pracujący w firmie iSpot Poland jako konsultant techniczny i osoba odpowiedzialna za przeprowadzanie kompleksowych wdrożeń urządzeń mobilnych wraz z usługami MDM dla edukacji oraz biznesu. Prowadzi szkolenia i seminaria dotyczące obsługi urządzeń oraz metod ich wykorzystywania w koncepcji STEAM’owych zajęć lekcyjnych dla wykładowców akademickich, nauczycieli, studentów oraz dla szerokiego grona klientów korporacyjnych. W ostatnim czasie przeprowadził wiele projektów edukacyjnych oraz wykładów, m.in dla: American School of Warsaw, Fundacji Primus, Politechniki Gdańskiej, MSCDN, Nowoczesny Dyrektor (Jachranka) i innych. Dla biznesu, m.in.: Sejmu RP, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, TVN, Narodowego Banku Polskiego, Vision Express i innych.

Andrzej Suchocki
Piotr Szeligowski

Piotr Szeligowski

Sales Manager w fińskiej Firmie ISKU – urodzony w 1983 w Warszawie, z wykształcenia magister inżynier budownictwa, pasjonat aranżacji i wyposażenia wnętrz, pracujący w tej branży od prawie 10 lat i mający za sobą bardzo ciekawe i zróżnicowane projekty, nie tylko o charakterze biurowym, ale przede wszystkim edukacyjnym, jest związany z Firmą ISKU od początku jej przygody w Polsce, będąc jednocześnie współzałożycielem jej Oddziału w Warszawie w 2015 roku, od 3 lat działający prawie wyłącznie z misją zmiany przestrzeni edukacyjnych w Polsce na lepsze, za największe osiągnięcie i nagrodę uznaje zauważalną satysfakcję Dzieci, Młodzieży i Nauczycieli, związaną z wprowadzonymi zmianami aranżacji środowiska nauki oraz zaufanie i szacunek ze strony Partnerów, bez których nie byłaby możliwa realizacja marzeń o nowym, dającym zupełnie inne możliwości środowisku szkolnym w Polsce.

Natalia Walter

Prof. UAM dr hab. Natalia Walter – absolwentka pedagogiki medialnej, pedagogiki leczniczej, a także zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Kierownik Zakładu Edukacji Medialnej (dawny: Zakład Technologii Kształcenia) na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalistka ds. edukacji informatycznej i medialnej, wsparcia społecznego (głównie online) oraz e-learningu. Przez wiele lat przyjaźniła się i pracowała z osobami z niepełnosprawnościami, dlatego bada także, w jaki sposób media mogą wspierać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Pracuje z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel informatyki, a także prowadzi warsztaty dla uczniów, nauczycieli i rodziców z zakresu edukacji medialnej. Pełnomocnik Dziekana ds. e-learningu na Wydziale Studiów Edukacyjnych, członek Rady ds. Kształcenia na Odległość UAM. Autorka książek i artykułów dotyczących nowych mediów, edukacji informatycznej, e-learningu oraz internetowego wsparcia społecznego. Dwukrotnie wyróżniona wpisaniem na LISTĘ 100 (Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce), która obejmuje osoby, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podniesienia umiejętności cyfrowych obywateli naszego kraju.

Natalia Walter
Jarosław Zaroń

Jarosław Zaroń

Dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli (MSCDN).

Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Profesor Oświaty, współautor krajowych i międzynarodowych projektów edukacyjnych, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych „DELTA”, którego zadaniem jest wspieranie uzdolnień, rozwoju kreatywności dzieci i młodzieży.