Opinie Klientów

Szkolnictwo branżowe

kształcenie zawodowe i doradztwo zawodowe

Szkoła-Uczelnia-Pracodawca. Ocenianie wewnątrzszkolne a sukces ucznia na rynku pracy.

Organizacja

Bezpłatna konferencja- seminarium

14 maja 2024 (wtorek), godzina 15.15

(forma ONLINE)

Tematyka seminarium wpisuje się w kierunek polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024, który dotyczy rozwoju kształcenia zawodowego i uczenia się w miejscu pracy w partnerstwie z przedstawicielami branż.

Głównym zamysłem  konferencji jest spojrzenie na ocenianie wewnątrzszkolne okiem edukatora, dyrektora, nauczyciela i pracodawcy i analiza implikacji jakie może nieść za sobą stosowanie konkretnych  metod oceniania, ich wpływu na adaptację uczniów do realiów życia dorosłego i wymagań rynku pracy. 

Gorący ostatnio temat  szkoła bez ocen, wzbudza wiele emocji. Wiemy, że nauczyciele  placówek branżowych, technikalnych, doradcy zawodowi, pedagodzy, wychowawcy, ale również nauczycieleszkół podstawowych i ogólnokształcacych, ciekawi są opinii autorytetów. Tym bardziej czujemy się w obowiązku przekazać Państwu  wizję i  wiedzę z tego zakresu, by poszukać odpowiedzi na rodzące się pytania.

W jaki sposób rolę oceniania widzą edukatorzy? Jak patrzą na nie pracodawcy? Czy brak ocen w szkole nie spowoduje szoku w życiu dorosłym? Czy i w jakim stopniu oceniani jesteśmy w trakcie wykonywania pracy zawodowej?  Czy polski system edukacji  jest w stanie "udźwignąć" koncepcję szkoły bez ocen i na jakim etapie edukacyjnym?  Jak to robić? Czy robić? Czy mamy ku temu warunki?  Czy jest to możliwe w przypadku ucznia, którego ambicja edukacyjna kończy się na szkole branżowej (o ile w ogóle)? Czy z kolei ambitni nie będą uczyć się wybiórczo, zgodnie z teorią "po co mi chemia na studiach informatycznych?"...

ZAPRASZAMY

Program

Prelegenci:

Iwona Andrzejewska -starszy wizytator Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej, Specjalnej i Placówek w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Sprawuje nadzór pedagogiczny nad szkołami branżowymi w Bydgoszczy, pełni funkcję koordynatora do spraw młodocianych pracowników.

prof. dr hab. Roman Leppert - pedagog, wykładowca akademicki, pracownik naukowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,  kierownik studiów doktoranckich w zakresie pedagogiki, redaktor naczelny czasopisma „Przegląd Pedagogiczny”; członek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN.

Sławomir Biernat - dyrektor  i twórca Technikum Menadżerskiego w Bydgoszczy. Wieloletni wykładowca akademicki. Lider-pedagog umiejętnie stosujący równowagę między uznaniem a konstruktywną krytyką. Ceniony przez nauczycieli i uczniów za klarowną informację zwrotną.

dr Ziemowit Socha - przedstawiciel Instytutu Badań Edukacyjnych. Lider Regionalny w województwie kujawsko-pomorskim. Wspiera komunikację między sektorem edukacji a rynkiem pracy za pomocą mikropoświadczeń. Współpracuje z podmiotami sektora publicznego. Wykładowca akademicki

dr Krzysztof Matela - ekspert ds. zarządzania kryzysowego w firmach, specjalista w zakresie zarządzania strategicznego, przywództwa, zarządzania finansami organizacji. Wykładowca akademicki. Zawodowo związany z rynkiem finansowym i inwestycyjnym. Wiceprezesem Business Centre Club, Kanclerz Loży Bydgoskiej BCC.

Przedstawiciele pracodawców 

Opcje strony

Weź udział w szkoleniu, zarejestruj się

  • 68106/PZ/A/2024

    14.05.2024 15:15 - 18:00
    szkolenie on-line
    organizator
    Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy
    szkoła
    placówka
    teren
    bezpłatne
    Liczba wolnych miejsc: 17
do góry