Aktualnie znajdujesz się na:

TO BYŁ PRACOWITY, PEŁEN SUKCESÓW ROK

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy podsumowało działalność za rok szkolny 2022/2023. W szkoleniach organizowanych przez naszą placówkę wzięło udział prawie 11 tys. dyrektorów i nauczycieli wszystkich typów szkół. Nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni zorganizowali blisko 570 grup szkoleniowych.

Opublikowaliśmy kilkadziesiąt artykułów i kilka publikacji zwartych (np. Niezbędnik raczkującego dyrektora). Otworzyliśmy nauczycielom nasze strony internetowe do publikowania ciekawych tekstów. Wraz z partnerami opracowaliśmy arkusze egzaminacyjne i przeprowadziliśmy próbną maturę i próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki. Zrealizowaliśmy kilka programów kompleksowego wsparcia w rozwoju szkół i placówek. Uruchomiliśmy wiele programów, np. Przyjaciele Zippiego, i projektów, np. Ul na kółkachSmok czy smog?. Zorganizowaliśmy wiele nietypowych wydarzeń, np. II Kujawsko-Pomorskie Igrzyska Lekkoatletyczne dla Nauczycieli i Pracowników OświatyKoncert w Bydgoskim Roku Andrzeja Szwalbego,  wystawę Jan Paweł II Patronem Pomorza i KujawKujawsko-Pomorski Festiwal Edukacji Regionalnej.

Nagraliśmy 61 filmów wspierających pracę nauczycieli i dyrektorów oraz zamieściliśmy je na kanale YouTube. Nasze programy internetowe: Dźwiękowe Vademecum DyrektoraNa zdrowieTIK ExpressAnimator rowerowyDetektyw BelferPrzez szkło okularówPrzy herbacie o oświacie oraz cykl filmów z fizyki  cieszyły się dużym powodzeniem. Obejrzało je około 16 tys. widzów

Z dumą przekazujemy te dane i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia takich wyników. 

Oprac. Robert Preus

Opcje strony

do góry