Aktualnie znajdujesz się na:

SPOTKANIA Z INNYMI SĄ JUŻ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy rekomenduje dyrektorom, nauczycielom szkół i przedszkoli oraz rodzicom znakomitą publikację Spotkania z innymi dra hab. Przemysława Grzybowskiego, prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Niezwykle wartościowa książka to - jak pisze - autor bogato ilustrowany zbiór siedemnastu czytanek o Innych - osobach wyróżniających się pod pewnym względem, zwykle postrzeganych jako niezrozumiałe, dziwaczne, wręcz niebezpieczne, będących tematem plotek i stereotypowych opinii - często niesprawiedliwych i krzywdzących. Podstawowe treści wychowania leżące u podstaw Spotkań z Innymi to tolerancja, szacunek dla odmienności, przekonanie o konieczności poznania drugiego człowieka zanim wyda się o nim opinię i zacznie oceniać jego zachowanie. Książkę można zgłębiać w domowym zaciszu lub wykorzystać na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych - szczególnie w różnokulturowych i wielojęzycznych przedszkolach oraz w edukacji wczesnoszkolnej.

Ponieważ książka została przetłumaczona na język ukraiński, dlatego warto ją również polecać uczniom, uchodźcom z tamtego obszaru.

Spotkania z innymi  - wydanie polskie, wydanie ukraińskie, wydanie rosyjskie

 

Opcje strony

do góry