Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorskie KPCEN w Bydgoszczy


A A A

25 października odbyło się pierwsze spotkanie nowej sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli języka angielskiego w szkołach podstawowych. Celem pracy sieci jest wymiana doświadczeń, pomysłów, materiałów, zmierzająca do podnoszenia efektywności nauczania języka angielskiego w nowej szkole podstawowej. Uczestnicy poznali kontekst swojej pracy, przedyskutowali szczególnie nurtujące problemy i ustalili, że główne zagadnienia, którymi chcieliby zajmować się w ramach współpracy sieci to: przygotowanie i realizacja projektów międzynarodowych, rozwijanie motywacji i autonomii uczniów oraz rozwiązywanie indywidualnych przypadków uczniów ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Spotkanie odbyło się w Czytelni Językowej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, dzięki czemu nauczyciele mieli możliwość skorzystania z bogatego księgozbioru angielskojęzycznego, w tym wartościowych źródeł z zakresu dydaktyki języka angielskiego. Kolejne spotkanie odbędzie się 13 grudnia, w godz. 16:30-18:30, również w Czytelni Językowej. Osoby zainteresowane dołączeniem do sieci proszę o wypełnienie formularza: https://goo.gl/forms/SqvdSQGoo4OAQSJq2   Liczba miejsc ograniczona.
Koordynator sieci: Justyna Adamska justyna.adamska@cen.bydgoszcz.pl.

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Miło nam poformować, iż w bieżącym roku szkolnym wielu pracowników naszej placówki otrzymało nagrody za wyróżniającą pracę.

 

czytaj więcej..

Kujawsko–Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy było organizatorem bardzo interesującego, przygotowanego z ogromnym rozmachem przedsięwzięcia – III edycji Festiwalu Zdrowego Stylu Życia pod hasłem „Recepta na zdrowie”. O imprezie informowaliśmy wcześniej. Ważny dla nas jest  fakt, że z przekazu o wielkiej wartości sportu w życiu człowieka  skorzystali nie tylko uczniowie, nauczyciele i rodzice  biorący bezpośrednio udział w wydarzeniach festiwalu, ale także pracownicy naszej placówki oraz ich rodziny. Efektem było wspólne spędzenie wolnego dnia w sposób bardzo aktywny. Uczestnicy spotkania udali się na „marsz z kijkami po zdrowie”. Poniżej dwa zdjęcia, które obrazują nasz Nordic Walking.

 12 października w KPCEN w Bydgoszczy miało miejsce zebranie zespołu redakcyjnego czasopisma UczMy.

czytaj więcej...

 

 

Konferencja metodyczna dla nauczycieli matematyki szkół podstawowych i gimnazjów powiatów inowrocławskiego, żnińskiego i mogileńskiego  Wdrażanie nowej podstawy programowej z matematyki odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym w Inowrocławiu.

czytaj więcej...

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!